• Naleśnikowe szaleństwo

     • Klasa 3 a wzięła udział w programie DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU.
      W pierwszym etapie projektu uczniowie wykonali kolorowe naleśniki, dokonując kuchennego  „czary mary”. Jako zadanie konkursowe przygotowali wraz z opiekunami audycję radiową. Zapraszamy do podziwiania talentu młodych artystów. Obejrzyjcie do końca. Będzie wesoło.

      P.S. Czy poznajecie to studio?

      Zapraszają: szalona reporterka Kornelia, Dr Zdrówko, Weronika, Panie Kasie i Pani Dorotka J

     • Ciąg dalszy zdalnego nauczania

     • Minister Edukacji Narodowej pan Dariusz Piontkowski ogłosił, że szkoły, żłobki, przedszkola zostaną zamknięte do 24 maja. Szef MEN zwrócił uwagę na to, że "obecne warunki nie pozwalają" na odwieszenie działalności wspomnianych placówek. Oznacza to, że nauczanie zdalne będzie kontynuowane.

      WAŻNE DLA ÓSMOKLASISTÓW

       

     • Szkolne konkursy z okazji Międzynarodowego Dnia Książki.

     • 23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto organizowane w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej po raz pierwszy odbyło się w 1995 roku.

      Dla literatury światowej to data symboliczna. 23 kwietnia 1616 roku zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir (zgodnie z kalendarzem juliańskim) oraz Inca Garcilaso de la Vega. Każdego roku od 25 lat świat składa w ten sposób hołd wybitnym autorom, przypominając o znaczeniu literatury w budowaniu pomostów między tym, co było, i co będzie, między pokoleniami i kulturami.

      Polecamy obejrzenie w czasie wolnym filmików:

      https://www.youtube.com/watch?v=icdV3QZb10Q&t=55s

      https://www.youtube.com/watch?v=t6t-UsDrqB8

      https://www.youtube.com/watch?v=PU2HkdMOBo0

      oraz zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach szkolnych.

       

      Poleć książkę i przeczytaj książkę, którą ktoś poleci!

      Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, aby polecili swoim koleżankom i kolegom ciekawą książkę na czas przymusowego rozstania się ze szkołą.

      TERMIN NADESŁANIA PRAC: 20 maja 2020 r.

      Komisja konkursowa oceniać będzie oryginalność, pomysłowość i sposób przedstawienia książki.

      Najciekawsze prace zostaną opublikowane na stronie szkoły oraz nagrodzone.

      Nagrodą w konkursie jest m.in familijna gra planszowa "5 sekund".

       

      Klasy I-III

      Samodzielnie namaluj dowolną techniką projekt okładki polecanej książki, którą obecnie czytasz. Pamiętaj, żeby ilustracja zawierała tytuł oraz autora polecanej  książki. Poproście rodziców o pomoc w przesłaniu prac w postaci załącznika (zdjęcie, pdf) na maila: bibliotekasp5@poczta.onet.pl

       

      KLASY IV-VIII

      Napisz recenzję polecanej przez Ciebie książki. Objętość pracy nie powinna przekraczać 2 stron formatu A4 rękopisu lub pliku tekstowego. Prace należy wysłać w postaci załącznika (zdjęcie, plik tekstowy, pdf) na adres: bibliotekasp5@poczta.onet.pl

      Nasi kochani Czytelnicy, Mali i Duzi 


      Bardzo za Wami tęsknimy.  Myślimy o Was i z utęsknieniem czekamy na dzień, w którym będziemy mogli znowu Was gościć.

      ŻYCZYMY PASJONUJĄCEJ LEKTURY I CIEKAWYCH POMYSŁÓW!

      ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSACH!

      Nauczycielki z Biblioteki Szkolnej

       

     • Dzień Ziemi. Działanie na rzecz klimatu

     • Dzień ten obchodzony jest od 1970 roku, a sama idea obchodów została wypromowana dzięki działaniom Amerykanów: polityka Gaylorda Nelsona - senatora wspierającego ochronę środowiska, który we wrześniu 1969 roku na konferencji w Seattle zaproponował zorganizowanie ogólnonarodowej demonstracji przeciwko niszczeniu środowiska naturalnego, oraz ekologa - Johna McConnella, który na konferencji UNESCO poświęconej ochronie środowiska przedstawił pomysł ustanowienia Dnia Ziemi.

      Organizatorzy zaangażowani w obchody tego dnia pochodzą z ponad 190 krajów na całym świecie i skupieni są w organizacji Earth Day Network z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce tradycje związane z obchodami tego dnia są nieco krótsze, ponieważ Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Wtedy to zaczęły powstawać organizacje pozarządowe, które zajęły się popularyzującą ekologii.  

      Zachęcamy uczniów klas I-III do obejrzenia bajki oraz posłuchania piosenki, natomiast starszych uczniów zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy z ekologii.

      Warto również wspomnieć, że z okazji Dnia Ziemi National Geographic przygotował wyjątkowe materiały, wśród których znalazła się również interaktywna mapa klimatyczna świata na 2070 rok! Mapa pokazuje, jak mogą zmienić się warunki pogodowe w naszych miastach za 50 lat - jeśli emisja gazów cieplarnianych nadal będzie rosnąć. Odnajdziemy na niej m.in. Warszawę, Łódź czy Kraków.


     • Dar na wagę złota

     • Trwa nauczanie zdalne. Nauczyciele władają dużo wysiłku w przygotowanie ciekawych lekcji, uczniowie pilnie pracują, a  rodzice dzielnie ich wspierają, za co należą im się podziękowania.

      Są również tacy, którzy poza wykonywaniem swoich obowiązków, chcą pomagać innym. Taką osobą jest pan Jacek Fąderski, który w wolnym czasie projektuje i  szyje maseczki ochronne.  Część z nich trafiło do naszej szkoły. Są piękne! Dzięki nim pracownicy administracji i obsługi czują się bezpieczniej. Serdecznie dziękujemy!

     • Współczesny patriotyzm - konkurs!

     • Psycholog szkolny Ewelina Grymuza i pedagog szkolny Witold Jałoszewski ogłaszają konkurs plastyczny dla uczniów naszej szkoły.  Zadanie polega na wykonaniu pracy plastycznej, która będzie odpowiedzią na pytanie „Czym dla Ciebie jest współczesny patriotyzm ?". Zdjęcia lub skany prac wykonanych dowolną techniką należy przesłać na adres podany w wiadomościach w dzienniku elektronicznym w terminie do 29 kwietnia. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VIII. Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia.

     • Wyniki konkursu na kartkę świąteczną

     • Organizatorki konkursu na najpiękniejszą e-kartkę zapraszają do galerii zwycięzców

     • Wyniki konkursu "Kętrzyńskie Dyktando 2020"

     • Do szkoły bardzo dobre wieści od organizatorów tegorocznej edycji "Kętrzyńskiego Dyktanda". Dyrektor MBP w Kętrzynie pan Witold Gagacki napisał: "Tekst dyktanda, ośmielę się stwierdzić, był bardzo trudny i wymagał od piszących dużej wiedzy ogólnej, opanowania zasad ortografii w praktyce oraz przezwyciężenia stresu. Uczennica klasy 8 A Julia Trypucka reprezentująca państwa szkołę wypadła w tej konkurencji najlepiej, zdobywając tym samym tytuł "Kętrzyński Mistrz Ortografii Anno Domini 2020 - Szkoła Podstawowa". 

      Tym samym Julia "obroniła" tytuł sprzed roku! Serdecznie gratulujemy!

     • Podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z epidemią Covid-19

     • Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza wielkanocna e-kartka"

     • Serdecznie zapraszamy uczniów  klas 1-3 do udziału w konkursie plastycznym „Najpiękniejsza wielkanocna e- kartka”. Konkurs adresowany jest do  uczniów klas I-III. Zadaniem jest wykonanie najpiękniejszej  wielkanocnej e-kartki  - zdjęcia wykonanej pracy plastycznej i przesłanie go  na adresy mailowe uostępnione w wiadomości w dzienniku elektronicznym. Technika plastyczna pracy: dowolna. Termin wysyłania zdjęć prac: do 11.04.2020 r.

      Organizatorzy konkursu:  Ewa Lijka ,   Natalia Król, Katarzyna Ciborska, Małgorzata Olenkowicz.

     • Konkurs matematyczny dla klas IV-VIII

     • Wykonaj matematyczną pisankę dowolną metodą (ozdobą mogą być figury geometryczne, wzory na pola figur, wzory symetryczne, liczby itp.).

      Zdjęcie takiej pisanki należy przesłać do nauczyciela uczącego matematyki razem z imieniem autora.  Na wykonanie zadania macie czas do 8 kwietnia włącznie.

      Do wygrania 6 z matematyki !

      Życzymy miłej i kreatywnej zabawy

     • Zostań w domu

     • Kolejny tydzień trwa narodowa kwarantanna. Wszyscy staramy się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Dziękujemy ósmoklasistom, że tak licznie przystąpili do próbnego egzaminu. Jesteście wielcy! Zdalne nauczanie wymaga od uczniów, jak i nauczycieli dużej dyscypliny. Cieszymy się, że dzięki laptopom wypożyczonym ze szkoły, wszyscy mają szanse na lekcje online.  Do świąt pozostało półtora tygodnia. W tym czasie najważniejsze jest to, by nie wychodzić z domu. Mamy nadzieję, że filmiki nagrane przez naszych nauczycieli Was do tego przekonają.  Wszystkim życzymy dużo zdrowia. Pamiętajacie, że możecie na nas liczyć! Wszystko będzie dobrze!

     • Pokażmy dzieciom, że mogą być kim chcą

     • W czasie kwarantanny klasa III b wzięła udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym, który zachęca dziewczynki i chłopców do realizacji własnych marzeń i pasji. Podkreśla potrzebę poszukiwania wzorców wśród niezwykłych kobiet, zaszczepia myślenie o przyszłości, motywuje do przełamywania stereotypów dotyczących płci oraz promuje równość. Przybliża  on dzieciom wybitne postacie świata nauki, kultury i sportu . Misją programu  jest to, aby uczniowie mogli rozwijać zainteresowania i talenty. Wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną, kontaktując się telefonicznie. Było to nie lada wyzwanie! Teraz z wielką niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które pojawia się w maju. Prosimy,  trzymajcie za nas kciuki.

      Natalia Król i uczniowie klasy III b.

     • Próbny egzamin ósmoklasistów z CKE

     • 30 marca o godzinie 9.00 ósmoklasiści przystąpili do próbnego egzaminu ósmoklasisty zorganizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Na poniedziałek zaplanowano język polski, na wtorek matematykę, a na środę język obcy nowożytny (w naszej szkole wszyscy wybrali język angielski). Ten egzamin jest nietypowy z wielu względów. Uczniowie piszą go w warunkach domowych, a odpowiedzi do szkoły przesyłają  elektronicznie. Życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki!

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice !

     • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej wznawiamy realizację podstawy programowej. Musimy wypełniać obowiązek szkolny. Nauczyciele mają prawo wystawiać oceny. Rodziców prosimy o zaufanie i pomoc w tej pracy. Wzajemne zrozumienie i współpraca są gwarantami naszego sukcesu. Sytuacja jest niecodzienna, ale wspólnymi siłami damy radę przejść przez ten trudny  czas. Zawsze będziemy działać, mając na uwadze dobro ucznia.

      Wszystkim życzymy dużo zdrowia!

     • Materiały powtórkowe dla ósmoklasistów

     • Drodzy ósmoklasiści. Wykorzystajcie czas spędzony w domu na codzienne powtórki do egzaminu. Na stronie Centralnej Komisji Edukacyjnej codziennie udostępniane są nowe materiały do pracy.

      https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • sp5@pro.onet.pl
   • zsketrzyn.inf@gmail.com
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pani Monika Zygmunt - Jakuć, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: iodsp5@miastoketrzyn.pl.