• Koniec roku szkolnego 2019/2020

     • 26 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2019/2020. Zakończenie było inne niż dotychczas, z podziałem na mniejsze grupy i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Uczniowie odebrali stypendia naukowe, nagrody za wyniki w nauce, 100% frekwencję, osiągnięcia sportowe, działalność artystyczną i społeczną, reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym.

      Najbardziej podniosła była część, w której uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII. Pani Dyrektor wręczyła 3 nagrody specjalne: Joannie Kreczman, Aleksandrze Komor i  Julii Trypuckiej. Uczniowie klas siódmych pożegnali swoich starszych kolegów. Nastąpiła zmiana w poczcie sztandarowym. Ósmoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Kapitan drużyny piłki ręcznej dziewcząt Karolina Warno, nie kryjąc wzruszenia, pożegnała trenera Daniela Wróbla, dziękując mu za pięcioletnią sportową przygodę.

      Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

     • Informacja

     • Informujemy, że spotkanie organizacyjne dla rodziców, którzy zapisali swoje dzieci na kolonie w Przystani odbędzie się 7 lipca o godzinie 16.30 w holu I piętra naszej szkoły.

     • Życzenia od Samorządu Uczniowskiego z okazji Dnia Ojca

     • Innowacje pedagogiczne

     • Już drugi rok w naszej szkole w ramach innowacji pedagogicznej realizowaliśmy projekt klubów ortograffiti.  6 uczniów klasy III a, 1 uczeń z klasy III c i 9 uczniów z klasy III b wraz z opiekunkami p. Katarzyną Ciborską i p. Agnieszką Kreczman spotykało się, by razem z Bratkiem podejmować ciekawe zadania i pokonywać ortograficzne trudności. W przemiłej atmosferze zabawy i nauki poznawaliśmy ortograficzne zasady, braliśmy udział w ciekawych zabawach, ćwiczeniach i przemiłych spotkaniach.

      Oczywiście wypełniliśmy podstawową zasadę klubów ortograffiti i w pierwszym semestrze realizowaliśmy projekty. Uczniowie klasy III b przygotowali memory ortograficzne, natomiast uczniowie klasy III a i III c stworzyli projekt Ja mam? Kto ma? – czyli rysujemy ortografię. Oczywiście wszyscy się świetnie bawili przy tworzeniu projektów jak i zabawą po ich stworzeniu. P. Katarzyna Ciborska  ze swoją grupą zdążyła przed pandemią zrealizować także drugi projekt - Ortogramy na wesoło.

      Niestety, zmuszeni byliśmy przerwać nasze zadania wraz z wprowadzeniem zdalnego nauczania. Wszyscy klubowicze pięknie pracowali za co otrzymają piękne pamiątkowe podziękowania. My jako opiekunki jesteśmy dumne ze swoich podopiecznych i mamy nadzieję, że już od września znowu będziemy mogły kontynuować pracę klubów. Za swoją pracę otrzymałyśmy piękne dyplomy, za które serdecznie dziękujemy organizatorom klubów ortograffiti. Życzymy klubowiczom wesołych i zdrowych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

     • WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

     • Hej to my Kornelia, Karol i Weronika. Pamiętacie nas? Prosiliśmy Was o głosy w konkursie „ Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Dziś przychodzimy do Was z podziękowaniami. To dzięki Waszym głosom udało nam się przejść do drugiego etapu konkursu.

      Po wielu burzliwych dyskusjach jury w składzie: Agata Gawska- Dyrektor Fundacji Szkoła na Widelcu, Katarzyna Woźnicka- koordynator programu Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu, Patrycja Pietraszek- dietetyk Fundacji Szkoła na Widelcu, Katarzyna Pieczyńska- dietetyk Fundacji Szkoła na Widelcu, Agnieszka Zawadzka- dietetyk Fundacji Szkoła na Widelcu wybrało zwycięzców i wyróżnionych konkursu w ramach III edycji programu Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu, pt. „Dobrze jemy, bo gotujemy”.

      Swoimi aktorskimi zdolnościami zachwyciliśmy szanowną komisję i otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii film.

      Tu możecie zobaczyć co udało nam się wygrać https://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/wyniki-konkursu-dobrze-jemy-bo-gotujemy/?preview=true

      Jeśli jeszcze nie widzieliście naszego naleśnikowego szaleństwa, zapraszamy do obejrzenia

      https://youtu.be/Rnl6v-T2ALA

      Pozdrawiamy

      Szalona Reporterka Kornelia, Weronika, Doktor Zdrówko

     • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Powiecie Kętrzyńskim

     • Zgłoszenie na półkolonie i kolonie w Przystani

     • Informujemy, że w dniach 29.06-10.07 2020 r. w naszej szkole odbęda się pólkolonie. Zajęcia będa się odbywały w godzinach 9.00-14.00, dodatkowo możliwość skorzystania z opieki świetlicowej w godzinach 7.00-9.00 i 14.00-16.00. Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca. Koszt 100 złotych za tydzień.

      W dniach 3.08-12.08 w Przystani odbędą się kolonie żeglarskie. Z naszej szkoły wziąc udział może 14 dzieci, które mają ukończone 10 lat. Koszt wyjazdu: 800 złotych.

      Zgłoszenia są przyjmowane w sekretariacie szkoły i u pedagoga szkolnego.

      Karta zgłoszeniowa do pobrania w pliku powyżej lub osobiście w szkole.

      Informację na temat konta do wpłat podamy w późniejszym terminie.

       

     • Sukces Wojciecha Rutkowskiego w Regionalnym Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym klas III

     • Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy III b naszej szkoły Wojciech Rutkowski zdobył tytuł "Mistrza Regionalnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego". Jest jednym z czworga laureatów i jedynym z naszego powiatu!

      W finałowym etapie test online rozwiązywało 63 uczniów z powiatów: mrągowskiego i kętrzyńskiego. Organizatorami konkursu byli: Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu, a honorowy patronat objął Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.  Zostaną one dostarczone osobiście przez organizatorów do zwycięskich szkół do końca roku szkolnego 2019/2020. 

      Serdecznie gratulujemy Wojtkowi oraz jego opiekunce p. Natalii Król.

     • Konkurs czytelniczy klas III zakończony

     • Szkolna biblioteka zorganizowała wieloetapowy konkurs czytelniczy, do którego przystąpili uczniowie klas trzecich, w sumie 38 osób.

      Konkurs trwał od grudnia do marca i wzbudzał duże emocje wśród uczestników.

      Trzecioklasiści rozwiązywali testy ze znajomości lektur szkolnych: „Dzieci z Bullerbyn” oraz „O psie, który jeździł koleją”.

      Finał konkursu miał odbyć się 20 marca. Niestety, z powodu z zamknięcia szkoły nie udało się go zrealizować.

      W związku z tym postanowiliśmy zakończyć konkurs po dwóch etapach i nagrodzić wszystkie osoby, który doszły do finału, czyli 7 osób, które zdobyły największą ilość punktów z testów.

      1.    Sapieha Zofia

      2.    Rutkowski Wojciech

      3.    Piechota Aleksandra

      4.    Pakosz Zuzanna

      5.    Monkiewicz Nadia

      6.    Jasiulewicz Rafał

      7.    Gradoń Artur

      Gorące podziękowania dla Pani Ewy Głusiec, Natalii Król, Joanny Pyra, Krystyny Szulc za rozwijanie pasji czytania oraz zachęcanie uczniów do udziału w konkursie.

      Zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród ufundowanych przez Radę Rodziców (o sposobie odbioru powiadomimy  w prywatnych wiadomościach).

       Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

     • Podziękowania za działania charytatywne

     • Do szkoły, na ręce Pani Joanny Widuto - koordynatora Szkolnego Koła Wolontariatu - wpłynęły podziękowania za przeprowadzenie akcji charytatywnych "Kup Pan Szczotkę" i "Opatrunek na Ratunek". Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w te akcje.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • sp5@pro.onet.pl
   • zsketrzyn.inf@gmail.com
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pani Monika Zygmunt - Jakuć, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: iodsp5@miastoketrzyn.pl.