• Ślubowanie pierwszoklasistów

     • 18 października nadszedł czas, aby najmłodsi uczniowie, oswojeni nieco z nowymi obowiązkami, złożyli przysięgę i  zostali pasowani na pełnoprawnych członków szkolnej  rodziny.

      W tym dniu pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na ucznia. To był dla nich bardzo uroczysty dzień. Odświętnie ubrani uczniowie pierwszych klas, w towarzystwie swoich wychowawczyń: pani Małgorzaty Krzyżanowskiej, pani Krystyny Klancewicz oraz pani Eweliny Chałkowskiej-Dwulat, dziarskim krokiem weszli do sali, gdzie czekali już na nich rodzice, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz dyrektorzy szkoły pani Bożena Mickiewicz i pan Szymon Januszanis.

      Do ślubowania przystąpiło 45 uczniów. Aktu pasowania na ucznia dopełniła pani dyrektor. Po części oficjalnej dzieci recytowały wiersze i śpiewały poznane piosenki.

      Drugą część uroczystości dzieci spędziły w klasie, gdzie rodzice przygotowali swoim pociechom słodki poczęstunek.

     • Jesienne biegi sztafetowe

     • 17 października na stadionie przy ul. Bydgoskiej odbyły się jesienne sztafety lekkoatletyczne uczniów klas VI-VIII z kętrzyńskich szkół podstawowych. Młodzieży towarzyszył duch sportowej rywalizacji, ale tez dużo radości.

      Nasza reprezentacja klas szóstych zajęła 3 miejsce, klasy siódme i ósme zaliczyły upadek podczas biegu, co uniemożliwiło zajęcie miejsc na podium. Mimo wszystko bieg został ukończony, za co należą się gratulacje dla zawodników. Medale i statuetki wręczył zastępca burmistrza pan Maciej Wróbel.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Biegajcie po kolejne trofea!

     • Dzień Papieski

     • “Wstańcie, chodźmy!” – to hasło XIX Dnia Papieskiego, który obchodzony był w niedzielę 13 października w całej Polsce. Zgodnie z harmonogramem imprez w naszej szkole 16.10.2019 r. odbyły się  obchody Dnia Papieskiego. Z tej okazji montaż słowno- muzyczny pt. „Nie bój się wypłyń na głębię” przygotowało szkolne koło teatralne „Antrakt”. Młodzi aktorzy przypomnieli najważniejsze momenty z życia Jana Pawła II - papieża Polaka. Oprócz słów wypowiedzianych do młodych  przez Ojca świętego mogliśmy usłyszeć i razem zaśpiewać ulubioną pieśń Ojca Świętego „Barkę”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i  uważnie wysłuchali występu, który dla nauczycieli był wspomnieniem Karola Wojtyły, a dla uczniów ciekawą lekcją historii, której z racji młodego wieku nie mogą pamiętać. Przedstawiony montaż uświadomił słuchaczom, jak wielkiego ducha człowiekiem był Karol Wojtyła. Jego nauczanie jest niezwykle aktualne. Musimy  zrobić wszystko, by papież nie był dla młodych tylko postacią historyczną. Mamy nadzieję, że takie spotkania przyczynią się do tego.

     • Finał rejonu w piłce ręcznej dziewcząt

     • SP nr 5 nie zwalnia tempa...

      1 miejsce rocznika 2005 i mł. oraz drugie miejsce rocznika 2007 i mł. w finale rejonowym piłki ręcznej dziewcząt "Moje boisko Orlik". Oba nasze zespoły uzyskały awans do półfinału Mistrzostw Województwa. Gratulacje!

     • Finał powiatowy w piłce ręcznej dziewcząt "Moje boisko Orlik"

     • 18 września odbył się finał powiatowy w piłce ręcznej dziewcząt "Moje boisko Orlik" .  Nasze szczypiornistki zawiesiły  rywalkom wysoko poprzeczkę i zaczęły rywalizację sportową w roku szkolnym 2019/2020 od zwycięstwa. Oby to był dobry prognostyk na cały rok.

      W turnieju wystąpiły trzy drużyny dziewcząt rocznik 2005/2006 reprezentujące Szkołę Podstawową nr 5 w Kętrzynie, Szkołę Podstawową nr 3 w Reszlu oraz Szkołę Podstawową w Wilkowie. Rozgrywki były prowadzone systemem "każdy z każdym". Turniej zwycięsko zakończyły dziewczęta z Kętrzyna, pokonując rywalki wynikiem 10:8(5:3) z Wilkowem i 24:5 (10:2) z Reszlem. Obie drużyny przeszły do kolejnego etapu rozgrywek.

      Kolejny etap, to rozgrywki rejonowe obejmujące powiaty kętrzyński, lidzbarski, bartoszycki i węgorzewski. Powiat kętrzyński, reprezentować będą dziewczęta, które zakwalifikowały się podczas turnieju eliminacyjnego 16 września (rocznik 2007 i mł.) oraz dziewczęta z turnieju dzisiejszego z Kętrzyna i Wilkowa ( rocznik 2005/2006)

      Brawo szczypiornistki SP 5!

     • Finał rejonu w piłce nożnej chłopców rocznik 2005 i młodsi

     • 16 października odbył się finał rejonu II w piłce nożnej chłopców -  rocznik 2005 i młodsi. Tym razem do walki stanęli zawodnicy trenera Michała Żyżyka, którzy nie dali przeciwnikom żadnych szans, pewnie zajęli I miejsce i zapewnili sobie udział w kolejnym etapie rozgrywek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Wyniki naszej drużyny:

      SP5 - SP Wilkowo 6:2

      SP5 - SP Kandyty 3:1

      SP 5 - SP Górowo Iławeckie 8:0

     • Kiermasz ciast

     • 16 października odbył się w naszej szkole kiermasz ciast zorganizowany przez Samorząd Uczniowski     i Szkolne Koło Wolontariatu. Przyświecał nam charytatywny cel, gdyż pieniądze ze sprzedaży słodkości przeznaczone zostaną dla ucznia naszej szkoły, zmagającego się z ciężką chorobą. Pragniemy tym samym złożyć serdeczne podziękowania Rodzicom, którzy przygotowali na ten cel             te wszystkie pyszności. Jak zwykle przekonaliśmy się, że zawsze można liczyć na Państwa pomoc. Kwota, jaką udało nam się zebrać, to 1150 zł. Dziękujemy również pani Ewie Przeździak, za pomoc przy organizacji i sprzedaży. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród całej społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że poprzez udział w tej akcji przekażemy  naszym dzieciom najważniejsze wartości, nauczymy pomagania słabszym, chorym i zachęcimy do podejmowania podobnych inicjatyw.

                                                          Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu

     • Z podwórka na stadion

     • W środę 16 października odbył się miejski finał turnieju piłkarskiego "Z podwórka na stadion". Wzięli w nim udział podopieczni trenera Andrzeja Narwojsza z rocznika 2008 i młodsi. Dali z siebie wszystko, ale niestety ulegli drużynie z SP 4 i zajęli drugie miejsce. To ważne doświadczenie z pewnością zaowocuje w przyszłości.

     • Finał Rejonu w piłce nożnej chłopców

     • 15 października odbył się Finał Rejonu II w piłce nożnej chłopców rocznik 2007 i młodsi. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI b - sportowej. Podopieczni trenera Andrzeja Narwojsza zajęli II miejsce, ulegając jedynie drużynie z Korsz 0:2. W pozostałych meczach zwyciężali pewnie - 7:0 z Sępopolem i 5:2 z Bartoszycami. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

     • Dzień Edukacji Narodowej - obchody miejskie

     • W poniedziałek 14 października w kinie „Gwiazda” zorganizowano miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Burmistrz miasta Kętrzyn pan Ryszard Niedziółka wręczył swoje nagrody.  Z naszej szkoły otrzymali je: pani Dyrektor Bożena Mickiewicz, pani Dorota Malinowska i pan Jacek Stankiewicz.

      Pogratulowano również nauczycielom, którzy zdobyli kolejne stopnie awansu zawodowego: pani Katarzynie Ciborskiej, pani Katarzynie Puczel, pani Joannie Widuto, pani Natalii Król, pani Izabeli Moldzie i pani Ewelinie Rosiak.

      Nasza szkoła była odpowiedzialna za przygotowanie części artystycznej uroczystości. Zaprezentowaliśmy zebranie rady pedagogicznej w wersji z przymrużeniem oka. W rolę pani Dyrektor wcieliła się uczennica klasy VIII a Aleksandra Komor, nauczycielami byli: p. Bożena Mickiewicz, p. Katarzyna Ciborska, p. Szymon Januszanis, p. Jacek Stankiewicz, p Sebastian Bednarczyk i zgromadzona w kinie "Gwiazda" publiczność. W klimat jesienno-melancholijny wprowadzali członkowie grupy wokalnej "Wygłos": Agnieszka Domurad, Julia Wasilewska, Oliwia Obolewicz, Julia Dwulat, Julia Sokołowska, Antoni Jowsa i Patryk Wasilewski.

     • Turniej piłki ręcznej "Wybieram zdrowie"

     • W piątek 11.10.2028 w hali sportowej MOSiR odbył się II Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2008 i mł. o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn "Wybieram zdrowie". W zawodach wystąpiły drużyny z Kętrzyna, Reszla oraz Bartoszyc. Zacięta walka o każdą piłkę trwała do ostatniej minuty. I miejsce wywalczyły piłkarki ręczne ze szkoły Podstawowej w Reszlu, II miejsce zajął zespół z UKS MIKOŁAJKI, III miejsce UKS JEDYNKA BARTOSZYCE.


      Podopieczne trenera Daniela Wróbla z  SP 5 KĘTRZYN uplasowały się na czwartej pozycji. W turnieju wzięło udział 6 zespołów, rozgrywki zostały przeprowadzone  systemem "każdy z każdym".Dzieci otrzymały puchar, statuetki oraz medale z rąk zastępcy burmistrza, Pana Macieja Wróbla.
      Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy "ZRYW" KĘTRZYN działający przy Szkole Podstawowej nr 5 w Kętrzynie.

      Dziękujemy urzędowi miasta Kętrzyn za wsparcie finansowe i tym samym popularyzację piłki ręcznej w  szkolnym środowisku. Rodzicom zawodniczek należą się podziękowania za pomoc organizacyjną oraz doping młodych szczypiornistek w turnieju. Dzieciom dziękujemy za sportowe emocje i dobrą zabawę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Dzień Edukacji Narodowej - obchody szkolne

     • 11 października na pierwszej godzinie lekcyjnej odbyła się szkolna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Pani Dyrektor Bożena Mickiewicz w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim nauczycielom za ogrom pracy włożonej w kształtowanie młodego pokolenia.  Zwróciła uwagę na fakt, że w procesie edukacji bardzo ważna jest współpraca z rodzicami i podkreśliła, że w naszej szkole układa się ona bardzo dobrze.

      Miłym akcentem było wręczenie nagród wyróżniającym się pracownikom.

      Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali nauczyciele: pan Szymon Januszanis, pan Mariusz Michalak, pani Katarzyna Ciborska, pani Joanna Proboszcz, pani Beata Lipka, pani Ewa Gnyla, pani Ewa Głusiec, pani Joanna Widuto, pani Aneta Machniewska, pan Jacek Fąderski, pan Michał Żyżyk, pan Andrzej Narwojsz, pani Mariola Kruklis, pan Daniel Wróbel, pani Agnieszka Kreczman, pani Natalia Król i pan Sebastian Bednarczyk oraz pracownicy administracji i obsługi: pani Beata Modzelewska, pani Agnieszka Hirny, pani Beata Mączka, pani Beata Olszańska, pani Grażyna Wieliczko, pan Rafał Balcer, pan Zbigniew Roczon i pan Edward Tenus.

      Piękne życzenia złożyli przedstawiciele Rady Rodziców oraz delegacja Samorządu Uczniowskiego. Całą uroczystość uświetniły występy grupy wokalnej „Wygłos” pod kierunkiem pana Sebastiana Bednarczyka.

       

     • Lekcja ekologii

     • 8 października w naszej szkole pojawili się przedstawiciele fundacji edukacyjnej „Promyk energii”. Celem ich wizyty było przeprowadzenie lekcji pokazowych "Słońce nie wystawia rachunków" - na temat wykorzystania odnawialnych źródeł energii w aspekcie ochrony atmosfery i klimatu. Problematyką starali się zainteresować uczniów klas siódmych i ósmych - to bowiem młodzi ludzie już niedługo będą decydować o przyszłości naszej planety. Lekcje z pewnością zwiększyły świadomość proekologiczną uczniów.

     • Tygodniowe menu

     • W zakładce "Uczniowie, rodzice, nauczyciele" dodano jadłospis, który systematycznie będzie aktualizowany na kolejny tydzień.

     • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - 800 080 222

     • Konsultacje dla Rodziców z Pedagogiem Szkolnym

     • Konsultacje dla Rodziców z Pedagogiem szkolnym odbywaja się cyklicznie, w poniedziałki w godz. 14:30 - 16:00

     • Konsultacje z rodzicami

     • Zapraszamy na konsultacje z rodzicami, które odbędą się 2 października 2019r. w godz. 16:30 - 17:30.

     • List Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • sp5@pro.onet.pl
   • zsketrzyn.inf@gmail.com
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pani Monika Zygmunt - Jakuć, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: iodsp5@miastoketrzyn.pl.