• Wyniki konkursów „Poleć książkę i przeczytaj książkę, którą ktoś poleci!”

     • Wyniki konkursów „Poleć książkę i przeczytaj książkę, którą ktoś poleci!”

       

      Klasy I-III

       

      I miejsce- Maja Żądełek klasa I c

      II miejsce- Hubert Wyskiel klasa I b

      III miejsce- Zofia Sapieha klasa III b

      Wyróżnienie- Jakub Dubel klasa I a, Laura Dymek klasa I a

       

      Klasy IV-VIII

       

      I miejsce- Joanna Kreczman klasa VIII a

      II miejsce- Michał Januszanis klasa V c

       

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców . O sposobie odebrania nagród poinformujemy każdego zwycięzcę w wiadomości prywatnej.

       

      Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

       

      Organizatorzy konkursu:

      Joanna Widuto

      Michalina Lis

       

       

       

       

     • Nasi uczniowie w projekcie Dobrze jem

     • Kornelia, Karol i Weronika to super dzieciaki z klasy 3a, które bardzo napracowały się w projekcie Dobrze Jemy ze szkołą na widelcu.  Walczą o warsztaty kulinarne i klasową wycieczkę do restauracji, dlatego bardzo proszą o Wasze głosy.

       Wystarczy każdego dnia oddać jeden na Szkołę Podstawową nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie https://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/strefa-dla-nauczycieli/konkurs/galeria-konkursowa/  - jesteśmy na dole pierwszej strony

      (potwierdzeniem głosu jest wpisanie swojego adresu mailowego i kliknięcie akceptacji w wiadomości email).

      Klikajcie codziennie do odwołania J będziemy się przypominali.

                                           Szalona reporterka Kornelia, Weronika  i Doktor Zdrówko

     • Konkurs Kangur Matematyczny

     • W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął dezycję o przeprowadzeniu konkursu zdalnie za pośrednictwem platformy na stronie www.dzwonek.pl

      W tabeli zamieszczone są terminy konkursu próbnego oraz właściwego.

      Uczniowie i rodzice są proszeni o zapoznanie się z instrukcją oraz zalogowanie się na platformie, uzupełnienie danych oraz sprawdzenie, czy zostali przypisani do odpowiedniej kategorii i godziny konkursu.

      Login i hasło zostanie przesłane przez dziennik elektroniczny LIBRUS przez szkolnego koordynatora panią Katarzynę Puczel.

      Link do instrukcji: https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/kangur_2020_Instrukcja_uczestnik.pdf

       

      Wszelkie pytania proszę kierować do szkolnego koordynatora konkursu p. Katarzyny Puczel.

       

    • Nasi nauczyciele - Wam, drodzy Uczniowie i Rodzice - Dziękujemy!
     • Nasi nauczyciele - Wam, drodzy Uczniowie i Rodzice - Dziękujemy!

     • Zbliża się koniec drugiego miesiąca nauczania zdalnego. Wiemy, że to wymaga współpracy na linii nauczyciel-uczeń-rodzic. Doceniając wysiłek, jaki wkładają uczniowie i ich rodzice, nauczyciele naszej szkoły postanowili nagrać teledysk do piosenki Marty Podulki "Nieodkryty ląd", będącej rodzajem podziękowań. Zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia. To nasz spontaniczny projekt.

     • Zrób niespodziankę swojej mamie

     • Drodzy Uczniowie!

      Dzień Matki to chyba jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Obchodzimy je zawsze 26 maja. Dlaczego właśnie w tym dniu? Może dlatego, by wszystkie najpiękniejsze kwiaty wiosny mogły być ofiarowane kochanym mamom.

      Z tej okazji Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do zrobienia niespodzianki swojej mamie, a mianowicie:

      klasy I – wykonanie pracy plastycznej pt. „Portret mojej mamy”

      klasy II – III –  wykonanie pracy plastycznej pt. „Pomagam mamie”

      klasy IV – VIII – wypowiedź, opis, wiersz „Za co kocham moją mamę”

       

      Prace należy przesyłać drogą elektroniczną do dnia 22 maja 2020r. na adres mailowy udostępniony w wiadomości w dzienniku elektronicznym - temat wiadomości: Zrób niespodziankę swojej mamie.

      W treści maila należy podać swoje imię i nazwisko, klasę.

       

      Wszystkie Wasze nadesłane prace (niespodzianki) zostaną umieszczone w gazetce online Samorządu Uczniowskiego z okazji Dnia Matki na stronie szkoły.

       

      ZAPRASZAMY!

      Samorząd Uczniowski

       

       

       

       

     • Setne urodziny Wielkiego Polaka

     • 18 maja 2020 r. przypadają 100. urodziny Jana Pawła II. Ten wielki Polak wciąż żyje w naszej pamięci. Każdego roku obchodzimy w naszej szkole Dzień Papieski, który jest dobrą okazją do przypomnienia życiorysu i papieskiej działalności Karola Wojtyły. Pamiętamy też o urodzinach Ojca Świętego. Rok 2020 został ogłoszony Rokiem Jana Pawła II, dlatego chcieliśmy w wyjątkowy sposób uczcić setne urodziny Świętego.  Niestety, zaistniała sytuacja pokrzyżowała nasze plany. Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym zrealizujemy je, bo przecież rok Jana Pawła II trwa do 31 grudnia.   Hymnem obchodów 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II jest utwór „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia klipu.

     • 3 miejsce szczypiornistek w Warmińsko-Mazurskiej Lidze Dziewcząt

     • Komisja Gier i Dyscypliny Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej zgodnie z postanowieniem Zarządu W-MOZPR podjęła decyzję o zakończeniu zawieszonych w dniu 12 marca 2020 r. rozgrywek we wszystkich kategoriach młodzieżowych prowadzonych przez W-MOZPR bez rozgrywania zaplanowanych w terminarzach, a nie odbytych, gier.

      W przypadku rozgrywek młodzieżowych w kategoriach żeńskich Komisja Gier i Dyscypliny Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej zdecydowała, uznać klasyfikację wynikającą z dotychczas rozegranych meczów za ostateczną.

      W związku z powyższym podopieczne trenera Daniela Wróbla zostały ostatecznie sklasyfikowane na 3. miejscu. Serdecznie gratulujemy!

     • Wspieranie online

     • Rozpoczął się kolejny tydzień nauczania zdalnego. Czas na łączenia online uczniów z nauczycielami, rozwiązywanie ćwiczeń interaktywnych i kart pracy. Nauczyciele nie zapominają też o motywowaniu uczniów do nauki i wspieraniu ich w tym trudnym dla wszystkich okresie. Przykładem może być filmik nagrany przez nauczycielkę fizyki i matematyki Joannę Czerniakowską. Zachęcamy do obejrzenia!

     • Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza

     • Maj to miesiąc, w którym świętujemy Dzień Bibliotekarza (08.05), a Tydzień Bibliotek (08.05-15.05) jest akcją promocji czytelnictwa i bibliotek organizowaną od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

       

       „Zasmakuj w bibliotece” to hasło promujące XVII edycję programu.

       

       

      DLACZEGO WARTO CZYTAĆ?

       

      Czy czytanie książek daje nam coś więcej poza rozrywką i wspomnieniem mile spędzonego czasu?

       

      Oczywiście, że tak! Oto 10 zalet czytania książek.

       

      1. REDUKUJE STRES

      Czytanie uspokaja i spowalnia bicie serca. Wystarczy 6 minut czytania, żeby zredukować uczucie stresu aż o 60%! Co ciekawe, czytanie książek redukuje stres:

      • 68% bardziej od słuchania muzyki,
      • 300% bardziej od wyjścia na spacer
      • i aż o 600% bardziej od grania w gry komputerowe.

       

      2. POSZERZA WIEDZĘ

      Ludzie, którzy czytają, są mądrzejsi. Nie bez powodu mówi się o kimś, kto posiada wartościową wiedzę, że jest „oczytany”. Książki pozwalają na poprawę wielu aspektów swojego życia — od biznesu, poprzez relacje z innymi, po psychologię. Warto czytać książki, ponieważ to właśnie lektura sprawia, że człowiek poszerza swoje horyzonty i staje się jeszcze bardziej inteligentny.

       

      3. ROZWIJA WYOBRAŹNIĘ

      Mając przed oczami tylko literki, sami musimy wizualizować sobie to, co dzieje się w książce – nieczęsto są to nawet rzeczy, których nie możemy zobaczyć w świecie rzeczywistym! Czytanie, stymulując prawą półkulę mózgu, rozwija naszą wyobraźnię.

       

      4. POPRAWIA PAMIĘĆ

      Podczas czytania powieści mamy mnóstwo rzeczy do zapamiętania – imiona bohaterów, ich charaktery, motywacje, historie, związki z innymi postaciami, miejsca, wątki fabularne, szczegóły. Tymczasem w mózgu tworzą się nowe synapsy, a te istniejące się wzmacniają. Dzięki czytaniu nasza pamięć pozostaje w dobrej kondycji.

       

      5. POSZERZA SŁOWNICTWO

      Czytanie wzbogaca słownictwo, co znacznie pomaga w opisywaniu swoich uczuć i myśli. Ludziom często umyka jakiś wyraz lub chcą coś powiedzieć, ale nie potrafią ubrać tego w słowa. Na szczęście można nad tym pracować, a czytanie jest najlepszym ćwiczeniem. Warto czytać książki zarówno podczas nauki czytania, jak i wtedy, kiedy ta umiejętność została opanowana do perfekcji.

       

      6. STYMULUJE MÓZG

      Warto czytać książki, żeby utrzymać swój mózg w dobrej formie. Mole książkowe mają 2,5 razy mniejszą szansę na rozwój Alzheimera, czytanie spowalnia także starczą demencję. 

       

      7. ZWIĘKSZA ZDOLNOŚCI ANALITYCZNE

      Książki wpływają także na większe zdolności analityczne. Osoby, które czytają kryminały, wymagające rozwiązywania zagadek, analizowania faktów, stawiania tez, rozwijają w sobie zdolność krytycznego i analitycznego myślenia.

       

      8. POPRAWIA PISANIE

      Częstsze sięganie po lekturę to także rozwijanie własnego stylu. Warto wybierać książki uznanych pisarzy, dzięki którym nauczymy się poprawności gramatycznej oraz ortograficznej. To jedna z najważniejszej korzyści, wynikającej z czytania książek, którą z pewnością doceni każdy dorosły, który już jako dziecko namiętnie czytał książki

       

      9. ROZWIJA WRAŻLIWOŚĆ

      Czytanie książek rozwija wrażliwość na sztukę i na innych ludzi. Ludzie, którzy czytają, 3 razy częściej odwiedzają muzea, a 2 razy częściej sami malują, piszą lub fotografują. Dzięki książkom rozwija się także empatia. Angażujemy się w fikcję literacką i potrafimy postawić się na miejscu drugiego człowieka, a także go zrozumieć.

       

      10. ANGAŻUJE W ŻYCIE SPOŁECZNE

      Według badań przeprowadzonych przez amerykańską agencję wspierającą sztukę — NEA — ludzie, którzy regularnie czytają, znacznie bardziej angażują się obywatelsko oraz kulturowo. Co więcej, czytelnicy mają większą swobodę i łatwość wypowiedzi, robią to w sposób bardziej elokwentny. Przekłada się to na większe szanse na osiągnięcie sukcesu w życiu, a także podnosi samoocenę.

       

      Takie argumenty mogą chyba tylko zachęcić nas do tego, żeby czytać jak najwięcej, prawda?

       

       

      Zapraszamy Was  do smakowania świata książek i bibliotek w rzeczywistości wirtualnej.

       

      Klasy I-III

       

      Baśnie Andersena:

      Brzydkie Kaczątko –https://lektury.gov.pl/lektura/brzydkie-kaczatko

      Dziewczynka z zapałkami – https://lektury.gov.pl/lektura/dziewczynka-z-zapalkami

      Królowa Śniegu - https://lektury.gov.pl/lektura/krolowa-sniegu

      Baśnie braci Grimm:

      Czerwony kapturek-https://lektury.gov.pl/lektura/czerwony-kapturek

      Śnieżka-https://lektury.gov.pl/lektura/sniezka

       

      Klasy IV - VI

      Król Maciuś Pierwszy – https://lektury.gov.pl/lektura/krol-macius-pierwszy

      Księga dżungli – https://lektury.gov.pl/lektura/ksiega-dzungli

      Przygody Tomka Sawyera – https://lektury.gov.pl/lektura/przygody-tomka-sawyera

      Tajemniczy ogród – https://lektury.gov.pl/lektura/tajemniczy-ogrod

      W pustyni i w puszczy – https://lektury.gov.pl/lektura/w-pustyni-i-w-puszczy

       

      Klasy VII - VIII

      Balladyna- https://lektury.gov.pl/lektura/balladyna

      Dziady cz. II – https://lektury.gov.pl/lektura/dziady-czesc-ii

      Krzyżacy- https://lektury.gov.pl/lektura/krzyzacy

      Pan Tadeusz – https://lektury.gov.pl/lektura/pan-tadeusz-czyli-ostatni-zajazd-na-litwie?fbclid=IwAR2kK0IMBB-KcepYBvI4OMwGgQy9wYTE3QX17cATmFeRYE2PHsAIuNYOMPE

      Quo vadis- https://lektury.gov.pl/lektura/quo-vadis

      Syzyfowe prace – https://lektury.gov.pl/lektura/syzyfowe-prace

      Zemsta - https://lektury.gov.pl/lektura/zemsta

       

       

       

      Zachęcamy także do obejrzenia :

      1. Lektur:

      https://vod.tvp.pl/kolekcja/lektury-na-ekranie,47077909

      1. Pokrzepiającego filmu o nauczycielu-bibliotekarzu z małej miejscowości w Kolumbii, który od 10 lat prowadzi mobilną osiołkową bibliotekę Biblioburro dostarczając, za pomocą dwóch osłów, książki do dzieci ze środowisk wiejskich.

      https://www.youtube.com/watch?time_continue=232&v=wuTswmx9TQU&feature=emb_title

      2. Biblioteki Yummy. Jest to wirtualna biblioteka przygotowana wraz z pedagogami dziecięcymi, która pomaga ćwiczyć skupienie i zrozumienie tekstu, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność.

       

      http://www.yummy.pl/library/pl/main/pl/bajki

       

       

       

       

     • Podziękowanie za zbiórkę charytatywną

     • Drodzy Państwo! Jak wiecie od marca w naszej szkole trwała zbiórka past do mycia zębów, szczoteczek i opatrunków dla dzieci mieszkających w Afryce. Dzięki Waszym wielkim sercom udało się zebrać sporą ilość potrzebnych rzeczy. W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu pragnę Państwu serdecznie podziękować za chęć niesienia pomocy, za okazane serce i wrażliwość. Dzięki Wam jesteśmy pewni, że istnieją dobrzy ludzie, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Swoim postępowaniem dajecie dzieciom przykład, jesteście wzorem do naśladowania.

      Wszystkie zebrane artykuły zostały zapakowane i ruszą w drogę do Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, mieszczącej się w Poznaniu.

      Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu – Joanna Widuto

     • 3 maja - Święto Konstytucji

     • 3 maja – to święto państwowe ustanowione w 1919 roku, kiedy Polska odzyskała niepodległość, a potem ponownie w 1990.  Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji w 1791 roku.  Konstytucja wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. ... Konstytucja 3 maja znosiła takie „narzędzia władzy szlacheckiej” jak liberum veto, konfederacje, sejm skonfederowany oraz ograniczała prawa sejmików ziemskich. Po II wojnie światowej zwyczaj obchodów powrócił i trwał aż do 1946 roku. Wtedy doszło do masowych demonstracji studenckich i w efekcie władze komunistyczne zabroniły organizowania obchodów 3 maja.18 stycznia 1951 roku władze PRL zniosły Święto Konstytucji 3 maja. Dopiero w 1990 roku przywrócono Święto Narodowe Trzeciego Maja. Wówczas odbyły się uroczyste obchody na Placu Zamkowym. Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą regulującą ustrój prawny państwa.

      Od 1920 roku tego dnia obchodzimy również święto kościelne Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

      Źródło: https://www.se.pl

     • 2 maja - Dzień Flagi

     • 2 maja - Dzień Flagi, inaczej Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto, które wprowadzono na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku.  Wybór daty 2 maja na Dzień Flagi nie jest przypadkowy. Po pierwsze, w czasach PRL-u, w tym dniu zdejmowano flagi państwowe po 1 maja, by nie były widoczne w dniu Święta Konstytucji 3 Maja, które zostało zniesionego przez władze komunistyczne. A po drugie, 2 maja 1945 roku złożona została biało-czerwona flaga na Kolumnie Zwycięstwa - Siegessaule oraz na Reichstagu w Berlinie, przez polskich żołnierzy zdobywających stolicę hitlerowskich Niemiec.

      Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni – rycerza galopującego na koniu, będącego godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Dlatego też na fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła.

      Święto swojej flagi obchodzą też obywatele państw skandynawskich, USA, Meksyku, Argentyny, Chin, Litwy, Ukrainy i Rosji. 

      Co ciekawe, w Święto Flagi 2 maja obchodzony jest także Dzień Polonii oraz Polaków za Granicą. 

     • 1 maja - Święto Pracy (Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy)

     • 1 maja przypada Święto Pracy (Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy), obchodzone od ponad wieku w wielu krajach świata.  Upamiętnia ono strajk robotników w Chicago z 1886 roku - protest został brutalnie stłumiony przez policję. Geneza święta jest przede wszystkim związana z walką o ośmiogodzinny dzień pracy. O godziwe warunki pracy i płacy walczyły na ulicach Chicago tysiące pracowników - wśród nich także emigranci z Polski. Protest został krwawo stłumiony przez policję; od kul zginęło wielu demonstrantów. Tego dnia Kościół wspomina też patrona ludzi pracy - św. Józefa, rzemieślnika. W tym dniu Kościół w sposób szczególny pragnie zwrócić uwagę na pracę ludzką - w aspekcie wartości chrześcijańskich, społecznych, ogólnoludzkich i narodowych. Obecnie w wielu krajach 1 maja jest po prostu dniem wolnym od pracy i okazją do wypoczynku.

     • Gazetka on-line Samorządu Uczniowskiego

     • Jak śpiewa Maryla Rodowicz w „Małgośce” autorstwa Agnieszki Osieckiej: „To był maj, pachniała Saska Kępa szalonym, zielonym bzem” – bo właśnie w maju kwitną bzy i oszałamiają swym zapachem. W maju świat jest piękniejszy, bajkowy. Maj potrafi oszołomić i zakręcić w głowie. A znane majowe przysłowie potwierdza urodę tego miesiąca „W maju jak w raju”.

      Czy w ludowych mądrościach tkwi ziarenko prawdy? Przeczytaj zebrane przez nas przysłowia ludowe na maj i przekonaj się sam.

      Na pierwszego maja szron obiecuje dobry plon.
      Pierwszego maja deszcz, nieurodzaju wieszcz.

      Maj bogaty sieje kwiaty.
      Kiedy mokry maj, będzie żyto jak gaj.
      Kiedy lipa w maju kwitnie, to w ulach miód zawiśnie.
      Niedługo trwa deszcz majowy, tyle co łzy młodej wdowy.
      Częste w maju grzmoty rozpraszają chłopom zgryzoty.

      Grzmot w maju sprzyja urodzaju.
      Chłodny marzec, ciepły maj, będzie zboże jako gaj.
      Gdy w maju plucha, w czerwcu posucha.
      Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi.
      Jeśli w maju śnieg się zdarzy, to lato dobrze wyparzy.

      Majowe błoto, więcej niż złoto.
      Kiedy w maju wiatr z północy, ma się u nas zimno w nocy.
      Chłodny maj, dobry urodzaj.
      Deszczyk majowy, łzy młodej wdowy.
      Kto się w maju urodzi, dobrze mu się powodzi.

      Na świętego Stanisława rośnie koniom trawa.
      Na świętego Stanisława żyto jak ława.
      Na świętego Izydora często bywa chłodna pora.

      Na Pankracy wiedno wieje: norda bierze bogaczom, a daje nędzarzom.
      Pankracy, Serwacy, Bonifacy, źli na ogrody chłopacy.

      Święta Zofija, kłosy rozwija.
      Gdy w Zofię zboże do pasa, na zimę chleb i okrasa.
      Na świętą Zofiję deszcz po polach bije.

      Po Urbanie lato nastanie.
      Gdy kukułka kuka w maju, spodziewaj się urodzaju.

      Cieszmy się więc i rozkoszujmy do woli majem. Pozwólmy jego majowym boginiom odrobinę się omamić, dajmy się im zauroczyć. Kontemplujmy jego bujną przyrodę. Pamiętajmy, że ten cudowny miesiąc po raz kolejny powtórzy się dopiero za rok!

      W tym pięknym miesiącu miało też miejsce wiele wydarzeń, które zapisały się w historii, na przykład:

       

      1 maja – obchodzimy Święto Pracy

      2 maja – Święto Flagi Państwowej

      3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja. Upamiętnia wprowadzenie w Polsce Konstytucji

       

      Dodatkową rocznicą jest wstąpienie przez Polskę do Unii Europejskiej. Stało się to właśnie 1 maja w roku 2004. Zapraszamy Was do obejrzenia filmu na temat Konstytucji 3 Maja, w tym roku obchodzimy jej 229. rocznicę. Poniżej jest link, na który należy kliknąć. Po otwarciu  znajdziecie się na stronie Zamku Królewskiego w Warszawie. Pojawi się  tekst, następnie film „Konstytucja 3 maja” -  historia prosto z Zamku
      https://liblink.pl/2diPY7IYJ0
      Zastanówcie się, w jaki sposób można obchodzić święta narodowe w domu, kiedy nie chodzimy do szkoły?     

       

                                                               

      DRODZY UCZNIOWIE !

      Na ten majowy weekend

      humoru wspaniałego życzymy

      idealnej temperatury,

      tylko ozdobnych chmurek

      i cieplutkiego słoneczka,

      aby wyszła fajna w domu majóweczka :-)

      Serdecznie Was pozdrawiamy

      słoneczne uśmiechy przesyłamy :-)))

      Opiekunowie SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

                                                                              p. IZA i p. AGNIESZKA 

     • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Czym dla Ciebie jest współczesny patriotyzm ?".

     • 30 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Czym dla Ciebie jest współczesny patriotyzm ?”. W kategorii klas I-III wpłynęło 12 prac konkursowych. Komisja konkursowa w składzie: p. Ewelina Grymuza, p. Dorota Arszułowicz, p. Jacek Fąderski i p. Witold Jałoszewski, biorąc pod uwagę: samodzielność wykonania, walory estetyczne i przekazaną treść, ustaliła zwycięzców.

      I miejsce – Laura Dymek, kl. I a

      II miejsce – Jakub Dubel, kl. I a

      III miejsce – Maja Żądełek, kl. I c

      Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

      Zapraszamy do galerii.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • sp5@pro.onet.pl
   • zsketrzyn.inf@gmail.com
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pani Monika Zygmunt - Jakuć, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: iodsp5@miastoketrzyn.pl.