• KALENDARZ ADWENTOWY
     • KALENDARZ ADWENTOWY

     • Kalendarz Adwentowy ma swoją historię, a w tym roku i w naszej szkole rozpoczęliśmy odliczanie do Bożego Narodzenia. Najmłodsi uczniowie losują zadania do wykonania, po których czekają niespodzianki czyli radość i zabawa.

      Pomysł i wykonanie : Anna Fedyk, Natalia Król, Katarzyna Ciborska.

      Niespodzianki ufundowała Rada Rodziców. #RazemNaŚwięta

    • GRAMY, GRAMY !!!
     • GRAMY, GRAMY !!!

     •       1 grudnia odbyła się kolejna Szachowa Liga Szkolna.  Tym razem naszą szkołę reprezentowało 9 zawodników.  Wyniki poszczególnych rozgrywek są następujące:

      I liga

      1 miejsce Mateusz Woźniak

      5 miejsce Weronika Kieszek

      II liga

      7 miejsce Jakub Arminajtis

      8 miejsce Ignacy Cwalina

      III liga

      2 miejsce Daniel Domurad

      3 miejsce Rafał Jasiulewicz

      4 miejsce Borys Werbanowski

      7 miejsce Weronika Kowalewska

      9 miejsce Kacper Trypucki

              

              Wszyscy spisali się na medal. Rafał i Daniel awansowali do drugiej ligi i już w styczniu mierzyć się będą ze znacznie silniejszymi przeciwnikami. W nowym roku planujemy zwiększyć udział naszych graczy w turniejach i dużo, dużo ćwiczyć. Tylko dzięki ciężkiej pracy możemy osiągnąć sukces. Mateusz Woźniak- zawodnik z naszej szkoły, jest tego świetnym przykładem. Chłopiec jest dziś najlepszym młodzikiem  w Kętrzynie i wciąż pnie się do góry. O jego sukcesach zrobiło się głośno już nie tylko w naszym mieści. Dzięki wielu godzinom ćwiczeń,  zaangażowaniu pana Mirosława Kruklisa i wielkiemu wsparciu rodziców Mateusz ma szansę grać w Mistrzostwach Polski. To wielkie wyróżnienie dla zawodnika z naszego miasta. Nasz szachowy mistrz początki swojej kariery rozpoczął w naszej szkole i na zawsze będzie przykładem tego, że talent i praca jest receptą na sukces.

       Trzymajcie kciuki!!!

     • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

     • 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji wszystkim naszym Wolontariuszom składamy najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za bezinteresowną działalność. Życzymy Wam zdrowia, szczęścia i radości, którą tak chętnie dzielicie się z innymi oraz wytrwałości, gotowości i motywacji do dalszych działań.

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

     • Anioł Dobrego Serca dla Pani Dyrektor Bożeny Mickiewicz!

     • 3 grudnia w kinie „Gwiazda” zorganizowano miejskie obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.  W uroczystości wzięła udział Dyrektor naszej szkoły Pani Bożena Mickiewicz.  Okazało się, że są ku temu specjalne powody. Panią Dyrektor uhonorowano „Aniołem Dobrego Serca” za działania podejmowane na rzecz osób niepełnosprawnych. Serdecznie gratulujemy zaszczytnego wyróżnienia!

    • Andrzejki w klasach I-III
     • Andrzejki w klasach I-III

     •    Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, ...wróżb.

      Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają się oderwać od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

         I tak właśnie w naszej szkole 29-30.11.2018r. odbyło się andrzejkowe wróżenie. Dzieci z klas I-III odwiedził czerwony nietoperz Gacek oraz dwie przemiłe wiedźmuchy, które zapraszały dzieci do jaskini wróżb na dobrą zabawę.

      Uczniowie mogli zwiedzić jaskinię wiedźmuch, zaglądnąć w ich garderobę i przymierzyć wyjściowe stroje oraz usiąść przy ognisku i przekąsić przepyszne smakołyki. Kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, dzieci losował wróżby przepowiadające przyszłość ( imię przyszłego męża lub przyszłej żony, zawody , co ich czeka w przyszłości, a następnie odbyło się lanie wosku).  Przed opuszczeniem jaskini każda klasa dostała dyplom, a na odwrocie dyplomu kolorowankę do pokolorowania "wiedźmuchę".

      Odwiedziły nas także dzieci z przedszkola " Smerfowa Kraina", którym zabawa także się podobała. Zapowiedzieli, że będą u nas częstymi gośćmi.

      Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim obdarowała każdego ciasteczkiem z wróżbą, a dodatkowo w czasie przerw można było skorzystać z andrzejkowego kiermaszu ciast.

      Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

      Szczególne podziękowania składamy Radzie Rodziców, klasie 5d za ciasteczka i ciasta na kiermasz oraz dziewczynkom z SU za pomoc przy wróżeniu.

                                                                                Pani Gosia,  p. Asia i p. Anetka

      Zapraszamy do galerii.

       

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada obchodzony jest na całym świecie Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany kiermasz zabawek. Połączyliśmy przyjemne z pozytecznym i postanowiliśmy wesprzeć "Szpikową paczkę dla onkodzieciaczka". Najpierw dzieci przynosiły zabawki, których juz nie potrzebowały, by następnie zakupić "nowe" przytulanki. Największym powodzeniem cieszyły się właśnie pluszaki. Dzięki Wam Drodzy Uczniowie i Rodzice udało się zebrać kwotę 624,30 gr. Po raz kolejny pokazaliście, ze razem mozna więcej. Dziękujemy Wam za wsparcie naszej akcji, za okazane serce i pomoc. Wierzymy, ze dobro powraca :) 

      #RazemNaŚwięta

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego

     • SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA MARSZ PRZECIW PRZEMOCY W RAMACH OGÓLNOŚWIATOWEJ KAMPANII ,,BIAŁA WSTĄŻKA”

     • 29 LISTOPADA 2018

      ZBIÓRKA O GODZ. 11.45

      PRZY KOMPLEKSIE REKREACYJNO-SPORTOWYM ,,KĘTRZYNIANKA”

     • Lekcja biblioteczna w klasie Ib

     • Dzisiaj bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z klasy Ib. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece, podczas której stali się prawdziwymi czytelnikami. Pierwszaczki dowiedziały się jaką funkcję pełni biblioteka, w jaki sposób wypozyczamy ksiązki i jak się nimi opiekujemy. Wysłuchały jednego opowiadania z drugiej części ksiązki Renaty Piątkowskiej "Gang słodziaków", po czym miały okazję zrobić sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej na ten cel fotobudce. Następnie mali przyjaciele słodziaków podpisali swoje karty czytelnika i wypozyczyli ulubioną bajkę. W dobrych nastrojach dzieci udały się do swojej sali.

     • Kiermasz zabawek

     • To juz jutro!!! Kiermasz zabawek uzywanych!

      W czwartek 22.11.2018r. i w piątek 23.11.18r. odbędzie się w naszej szkole kiermasz zabawek, na który serdecznie zapraszamy! Ceny startują od 1zł :) Dochód przekazany zostanie na paczki dla dzieci leczonych onkologicznie. II piętro, sala Dziupla Twórców :)

    • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości
     • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

     • 9 listopada nasza szkoła przybrała biało-czerwone barwy.  Z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości punktualnie o godzinie 11.11 w dużej hali MOSiR uczniowie i nauczyciele utworzyli „żywą flagę” i odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

      Następnie w małej hali rozpoczął się Konkurs Pieśni Legionowych i Patriotycznych.  Wystartowali w nim uczniowie klas IV-VI przygotowani przez swoich wychowawców oraz nauczyciela muzyki p. Sebastiana Bednarczyka. Społeczność szkolna miała okazję poznać lub przypomnieć sobie najpiękniejsze pieśni z okresu I wojny światowej. Komisja konkursowa w składzie: p. Dyrektor Bożena Mickiewicz, p. Krystyna Tymcio, p. Agnieszka Kreczman i p. Anna Jankowska miała twardy orzech do zgryzienia. Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Biorąc pod uwagę  znajomość tekstu, poprawność muzyczną, akompaniament,  choreografię oraz ogólne wrażenie artystyczne, ustalono werdykt:

      I miejsce  - klasa VI A -  ,,Marsz I Brygady”

      II miejsce -  klasa V A -   ,,Hej, hej ułani”

      III miejsce - klasa  V D - ,,Szara piechota”

      wyróżnienie -  klasa VI B -  ,, O mój rozmarynie”

      Nagrody ufundowane Rada Rodziców wręczyła pani Dyrektor. Konkurs, którego pomysłodawcą była nauczycielka historii p. Elżbieta Krzak, a który brawurowo prowadzili uczniowie klasy VII C Anastazja Ziemnicka i Filip Domański, przybliżył atmosferę dni, kiedy rodziła się polska niepodległość.

      Aby wszyscy chętni mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat wydarzeń sprzed stu lat, nauczycielki historii: p. Elżbieta Krzak i p. Aneta Korenik przygotowały wystawę okolicznościową. W holu przy sekretariacie szkoły można było poznać biografie twórców niepodległej Polski, drogi Polaków do niepodległości czy dzieje Legionów Polskich we Włoszech i ,, Mazurka Dąbrowskiego”. Nie zabrakło plakatów przygotowanych przez uczniów klas IV-VIII.

      11 listopada delegacja nauczycieli i poczet sztandarowy reprezentowali także naszą szkołę podczas miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

    • AKTYWNA SOBOTA
     • AKTYWNA SOBOTA

     • Witajcie po dłuższej przerwie. Nasze pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczęliśmy Świętem Pieczonego Ziemniaka.To już tradycja w naszych październikowych spotkaniach. Tego dnia dopisała nam pogoda, więc wszystkie zabawy z ziemniakiem odbyły się na powietrzu. Rozpaleniem ogniska i upieczeniem ziemniaków zajął się tata Nikodema. Musicie uwierzyć nam na słowo, ziemniaczki były przepyszne. Nie ma to jak męska ręka. Dalsze świętowanie odbyło się w świetlicy. Tego dnia królem stołu był ziemniak. Dzieci z zaangażowaniem przygotowywały potrawy: frytki,chipsy i sałatkę bawarską. Wszystkim dopisywały apetyty, pomimo że niektóre dania uczniowie jedli pierwszy raz w życiu. Oprócz zajęć kulinarnych znaleźliśmy też czas na wykonanie jesiennej dekoracji -girlandy z dyni. Część zajęć poświęciliśmy na zabawy integrujące, ponieważ w naszym gronie są nowi uczestnicy. Witajcie pierwszoklasiści! Do grupy opiekunów dołączyła kreatywna i energiczna pani Natalia. Cieszymy się, że jest w naszym gronie pozytywnie zakręconych. Zapraszamy do galerii.

    • KONKURS Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - ROZSTRZYGNIĘTY!!!
     • KONKURS Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - ROZSTRZYGNIĘTY!!!

     • Z okazji  100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Samorząd Szkolny ogłosił konkurs "Laurka dla mojej Ojczyzny oraz wiersz dla mojej Ojczyzny". Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do włączenia się we wspólne obchody okrągłego jubileuszu naszego Państwa.

      Wpłynęło wiele ciekawych prac. Jak zawsze mieliśmy trudny wybór, żeby wybrać najładniejsze. Chcielibyśmy nagrodzić wszystkich, ale niestety się nie da.

      Wyniki przedstawiają się następująco:

      Klasy I - III

      I miejsce - Zofia Marantowicz kl. I b

                         Zofia Widuto kl. I a

      II miejsce - Aleksander Kurowski kl. I a

                          Oskar Ślubecki kl. I a

      III miejsce - Olga Cejko kl. I a

                          Kułakowski Fabian kl. I b

       

      WYRÓŻNIENIA:

      Nadia Monkiewicz  kl. II c

      Jakub Arminajtis kl. II b

       

      Klasy IV - VI

      I miejsce -  Weronika Kieszek kl. IV b

      II miejsce Oliwier Ślubecki kl. V a

      III miejsce - Amelia Wieliczko kl. V b

       

      WYRÓŻNIENIE:

      Aleksandra Rutkowska kl. v c

       

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!

      Rozdanie nagród odbędzie się na uroczystym apelu w piątek 9.11.2018r.

                                                                                           Samorząd Szkolny wraz z Opiekunami.

       

     • Podsumowanie akcji "Pełna miska dla Schroniska"

     • 4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt. Chcąc włączyć się w obchody tego święta w naszej szkole została ogłoszona zbiórka karmy i przyborów do pielęgnacji pupili. Dnia 07.11.2018 r. naszą szkołę odwiedziły panie ze Schroniska w Pudwągach wraz ze czworonożnymi towarzyszami. W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy I-III szkoły podstawowej. Dzieci bardzo ucieszyła wizyta zaproszonych gości. Nie mogły nacieszyć się towarzystwem piesków. Panie opowiedziały o schronisku, wytłumaczyły dzieciom, jak należy opiekować się pupilem. Dzieci wróciły na lekcje zadowolone i uśmiechnięte.

     • ZNOWU W GRZE !!!

     • Kolejne pracowite soboty za nami. Szachiści znowu nie zawiedli.

      27 października siódemka najlepszych graczy reprezentowała po raz trzeci naszą szkołę w Turnieju Szachowym o Puchar Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty. Mateusz Woźniak i Weronka Kieszek zdobyli II miejsca. Pozostali gracze  również spisali się na medal. Ich punkty przyczyniły się do zdobycia II miejsca w klasyfikacji szkół. SP 5 została pokonana tylko przez jedną placówkę.  Po raz kolejny nasi gracze udowodnili, że potrafią grać!

          3 listopada walczyliśmy w Kętrzyńskiej Lidze Szkolnej. Tym razem naszą szkołę reprezentowało 11 zawodników. Wyniki są następujące:

       

      Liga I

      Mateusz Woźniak I miejsce

      Weronika Kieszek VIII miejsce

       

      Liga II

      Ignacy Cwalina VIII miejsce

      Artur Gradoń X miejsce

      Jakub Arminajtis XIII miejsce

       

      Liga III

      Daniel Domurat IV miejsce

      Rafał Jasiulewicz V miejsce

      Aleksandra Piechota VI miejsce

      Kacper Trypucki X miejsce

      Borys Werbanowski XI miejsce

      Bartosz Persik XII miejsce

       

      Na szczególną uwagę zasługuje Kacper Trypucki, który dołączył do naszej szkolnej rodziny zaledwie dwa miesiące temu, a już z zapałem i zaangażowaniem walczył w turnieju. Już za tydzień kolejne starcia, tym razem weźmiemy udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn. Trzymajcie kciuki, a my  damy z siebie wszystko!!!

     • Wylosuj Anioła

     • Nasza szkoła wspiera wszelkiego rodzaju działania charytatywne. Akcja Wylosuj Anioła polega na pisaniu kartek i listów do chorych dzieci. Ma ona na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów. Kartki od Aniołów mają  przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa. Kartkę mozna wykonać własnoręcznie lub zakupić, napisać parę ciepłych słów do chłopca lub dziewczynki i przynieść do biblioteki szkolnej. Wszystkie dostarczone przez Was listy zostaną wysłane do Fundacji "Gdy Liczy się Czas" i będą losowane przez dzieci. Akcja jest bezterminowa. Liczymy na Was :)

     • Konsultacje z rodzicami

     • W najbliższą środę - 7 listopada 2018r. w godz. 16:30 - 17:30 odbędą się konsultacje z rodzicami.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • sp5@pro.onet.pl
   • zsketrzyn.inf@gmail.com
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pani Monika Zygmunt - Jakuć, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: iodsp5@miastoketrzyn.pl.