• Bal karnawałowy klas I-III

     • Tegoroczny bal przebierańców odbył się 17 stycznia. Wzbudził u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości. Odświętnie udekorowana kolorowymi balonami sala gimnastyczna stworzyła inspirujący do zabawy klimat, zmieniła się na te kilka lekcji w salę balową. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiły dzieciom wcielenie się w ulubione postaci. Kostiumy budziły zaskoczenie i zachwyt. Prowadzący animatorzy zachęcali do  tańca przy skocznej muzyce, którą dzieci dobrze znały, a często nawet wtórowały jej, głośno śpiewając. Wszyscy świetnie się bawili. W trakcie imprezy były konkursy, do których dzieci bardzo chętnie przystępowały. Po zabawie uczniowie wrócili do klas na słodki poczęstunek.

       

      Małgorzata Krzyżanowska

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • 13 stycznia klasa 1c zorganizowała uroczystość dla swoich babć i dziadków.  Uczniowie przygotowali program artystyczny, konkurencje dla gości i słodki poczęstunek. 

      Babcie  i dziadkowie przybyli punktualnie, razem z Dyrekcją Szkoły oklaskami wyrazili swoje podziękowania  dla małych artystów. Dzieci życzyły swoim najbliższym przede wszystkim zdrowia i 100 lat życia. Tego dnia nie zabrakło uścisków, całusów i życzeń. Każdy doskonale zdawał sobie sprawę z rangi tego wyjątkowego dnia. Uczniowie spisali się na medal, a ich dziadkowie pokazali wszystkim, jak dokładnie obierać jabłka, skakać na skakance czy bawić się w kalambury .

      Pod koniec balu wspólnie wyłoniliśmy króla i królową, którzy zdobyli najwięcej medali super babci i super dziadka. Zwycięzcy zatańczyli wspólny taniec i gromkimi brawami zostali nagrodzeni przez swoich wnuków.

      Tę piękną uroczystość zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

       

      Ewelina Chałkowska- Dwulat

     • III Turniej Szachowy Kętrzyńskiej Ligi Szkolnej!

     • Kolejne, emocjonujące starcia za nami. 11 stycznia 2020 r. to ważny dzień dla naszej szkoły. Po raz pierwszy w najsilniejszej grupie startowało 4 zawodników.  Mateusz, Szymon, Artur i Filip dzielnie stawiali czoła trudnym przeciwnikom.

      Pozostali gracze również dali z siebie wszystko. Wyniki przedstawiają się następująco:

       

      I liga

      Mateusz Woźniak – V miejsce

      Szymon Dunalski - IX miejsce

      Artur Gradoń – XI

      Filip Graczyk – XII miejsce

      II liga

      Rafał Jasiulewicz - V miejsce

      Jakub Arminajtis – VI miejsce

      Franciszek Smykowski - IX miejsce

      Borys Werbanowski – XI miejsce

      Adam Makoś – XIII miejsce

      Kacper Trypucki – XIV miejsce

      III liga

      Dawid Kruhlej – IV miejsce

      Malwina Szykowska – VII miejsce

       Swój debiut na turnieju miała dziś Malwina Szykowska, która zachwyciła  uśmiechem i determinacją. Kolejny turniej po feriach! Trzymajcie kciuki!


     • Niecodzienna lekcja w klasie III b

     • 10 grudnia  klasę III b odwiedził niecodzienny gość z Komendy Powiatowej PSP w Kętrzynie  -  Komendant Pan Szymon Sapieha.

      W czasie tego spotkania uczniowie dowiedzieli się,  jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia . Pan Komendant odpowiadał na pytania dzieci – a tych było bez liku. Uczniowie wysłuchali również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka ,akcjach ratowniczo-gaśniczych i wielkiej pomocy w ratowaniu życia innych. Pan Komendant przekonywał, że warto zostać strażakiem.

      Otrzymaliśmy piękny prezent - kalendarz na rok 2020 i zaproszenie do nowej sali edukacyjnej. Na pewno się tam wybierzemy! Dziękujemy Panu Komendantowi za poświęcenie swojego czasu i fascynującą lekcję o bezpieczeństwie.

     • „Misja robotyka”

     • Nauka programowania i robotyki jest bardzo ważna, ponieważ daje dzieciom narzędzia pozwalające odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii, uczy, jak mądrze korzystać z komputerów. Nauka pisania programów to także doskonała gimnastyka dla mózgu.

      9 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty pokazowe „Misja robotyka”. Wzięli w nich udział uczniowie klas I-V.  Mamy nadzieję, że zajęcia pomogły w odkrywaniu nowych pasji.

     • UWAGA! BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ - informacja o kolonii letniej

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
      Mimo że kalendarz wyraźnie wskazuje miesiące zimowe, już najwyższy czas pomyśleć o letnim wypoczynku.
      Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne zaprasza do przeżycia, mamy nadzieję, wspaniałej przygody  podczas KOLONII  LETNIEJ organizowanej w miejscowości STRONIE ŚLĄSKIE, położonej w Kotlinie Kłodzkiej.

      Oto kilka ważnych informacji na ten temat:

      • termin – 29.06 – 08.07. 2020r.
      • zakwaterowanie – Willa Akme w Stroniu Śląskim
      • koszt pobytu – ok. 1500 zł 
      • transport : pociąg i autokar
      • uczestnikami kolonii mogą być uczniowie klas IV – VIII
      • liczba miejsc - tylko 30
      • proponowane atrakcje:
       - zwiedzanie jaskiń,(np. Jaskinia Niedźwiedzia)
       - wycieczki górskimi szlakami ( wejście na Śnieżnik, do Czech),
       - wycieczki autokarowe ( np. Złoty Stok),

      - przejazdy wyciągiem krzesełkowym,

      - zwiedzanie zabytkowych kopalni,

      - spacery nad zalew do Starej Morawy (możliwość kąpieli, korzystanie
       z innych atrakcji ośrodka),

      - park linowy,

      - wycieczki rowerowe,

      - gry terenowe (np. geocching),

      - zjeżdżalnie grawitacyjne.

       

      Bliższych informacji udziela i przyjmuje zapisy Pan Andrzej Graczyk osobiście lub telefonicznie. Tel : 785510863


      Serdecznie zapraszamy!                  Organizator: Andrzej Graczyk

     • Wigilia

     • 20 grudnia był w naszej szkole wyjątkowym dniem. Najpierw uczniowie mieli w klasach świąteczne zajęcia z wychowawcami - były życzenia, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie. Następnie w małej spotkała się cała społeczność szkolna. Odwiedzili nas: burmistrz miasta Kętrzyn pan Ryszard Niedziółka, czcigodni księża: Albin Stankiewicz i Paweł Siebiesiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców p. Sylwia Komorowska, emerytowani pracownicy szkoły.

      Grupa teatralna "Antrakt" pod kierunkiem p. Agnieszki Kreczman przedstawiła jasełka "Narodziłem się po to, aby twoje rany zamienić w perły miłości". O oprawę muzyczną zadbał p. Sebastian  Bednarczyk z zespołem "Wygłos". Życzenia wszystkim zebranym złożyli: pani dyrektor Bożena Mickiewicz, pan burmistrz oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

      Dzielenie się opłatkiem było okazją do darowania sobie drobnych win i nieporozumień.

      Pracownikom, uczniom, ich rodzicom oraz wszystkim przyjaciołom szkoły życzymy: wiary, nadziei i miłości. To najważniejsze wartości potrzebne w życiu każdego z nas.

     • Podsumowanie akcji "Kalendarz adwentowy"

     • Akcja "Kalendarz adwentowy" zakończona! W galerii można zobaczyć wszystkich szczęśliwców, którzy zostali wylosowani i wykonywali przygotowane zadania. Przypomnijmy, że tegoroczny kalendarz przygotowały panie: Katarzyna Ciborska i Natalia Król. Nagrody, jak zawsze, ufundowała Rada Rodziców.

     • Święta tuż , tuż ..

     • Grudzień to okres przedświątecznych przygotowań . Aby tradycji stało się zadość, uczniowie klasy III b i III c postanowili wnieść do szkoły świąteczny  nastrój - piekli pierniki. Wyrabiali ciasto , wałkowali, wycinali  cudowne wzory  z foremek . Nie zawsze ciasto chciało się kleić , a czasem nawet nie chciało odkleić się  od rąk . I na to znaleźliśmy sposób. Korzenny zapach rozniósł się po całej szkole. Pierniczki udały się . Następnym razem odważniej przystąpimy do pracy. Ta była wspaniała zabawa. Oczywiście przy tak ciężkiej pracy nie zabrakło śpiewania kolęd.

     • „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ ”

     • Nasza szkoła w tym roku wzięła udział w realizacji  projektu  fundacji „Dbam o Mój Z@sięg” pt. „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2”.  Celem kampanii było: przeciwdziałanie fonoholizmowi  oraz e-uzależnieniom u dzieci, wzmacnianie więzi rodzinnych, rozwijanie kreatywności oraz kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klas III-VIII w ramach projektu  uczestniczyli w pisaniu życzeń świątecznych na kartkach przygotowanych przez fundację. Wzbudziło to duże zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży. Wszystkie kartki zostały wysłane do adresatów. Dzięki temu uczniowie naszej szkoły mogli się przekonać, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste oraz kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Szkoła wzięła również udział w konkursie indywidualnym na kartkę świąteczną, wykonaną wg  własnego pomysłu.  Udział w tym przedsięwzięciu wzięli chętni uczniowie, którzy wykazali się niezwykłą pomysłowością, kreatywnością oraz zaangażowaniem. Ponadto, uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem p. Jacka Stankiewicza wzięli udział w konkursie grupowym. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu filmu, który promuje i rozwija nazwę kampanii „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”. Filmik znajduje się pod galerią zdjęć.

     • Hej kolęda, kolęda!

     • W czwartkowe popołudnie 19.12.2019 r. spotkaliśmy się w świetlicy szkolnej, by obejrzeć montaż słowno-muzyczny pod tytułem "Hej kolęda, kolęda’’. Swój talent wokalny, muzyczny i recytatorski zaprezentowali: Olga Cejko, Lena Buniowska, Dominika Boruch, Justyna Florczyk, Laura Dymek, Wiktoria Gałkowska, Zofia Sapieha, Gabriela Warmińska, Wiktor Urbanowicz, Fabian Kułakowski oraz Aleksander Walesiak.

      Swoją obecnością zaszczycili nas p.Szymon Januszanis oraz rodzice. To był wyjątkowy czas wprowadzający w atmosferę nadchodzących świąt.

       

     • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

     • W tym tygodniu odbyło się pasowanie uczniów klas: I a, I b, I c na czytelnika biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, w jaki sposób należy dbać o książki i zapoznały się z regulaminem obowiązującym w wypożyczalni. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i same chętnie na nie odpowiadały. Po części wstępnej uczniowie obejrzeli krótkie przedstawienie kukiełkowe, przygotowane przez starsze koleżanki z piątej klasy, należące do aktywu bibliotecznego. Po części artystycznej przyszła pora na złożenie przysięgi i podpisanie kart czytelnika. Od tej pory uczniowie klasy pierwszej mogą samodzielnie wypożyczać ulubione bajki. Na zakończenie na dzieci czekała niespodzianka w postaci fotobudki. Każdy uczeń miał okazję zapozować do zdjęcia. Na pożegnanie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek.

     • KANGUR SZANSĄ NA SUKCES MATEMATYCZNY - ZAPISY NA KONKURS

     • 19 marca 2020 r. odbędzie się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

      Konkurs w naszej szkole zostanie przeprowadzony w 4 grupach wiekowych:

      • ŻACZEK – klasy 2 szkoły podstawowej
      • MALUCH – klasy 3-4 szkoły podstawowej
      • BENIAMIN – klasy 5-6 szkoły podstawowej
      • KADET – klasy 7-8 szkoły podstawowej

      Konkurs jest imprezą samofinansującą się, stąd konieczność odpłatności za udział w konkursie.

       

      Opłata 10 zł (tzw. wpisowe)

       

      Każdy uczeń zgłoszony do konkursu otrzyma w prezencie układankę czteroelementową „TANGRAM”

       

       

      UCZNIU, JEŚLI CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W PRESTIŻOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY,

      TO ZGŁOŚ SIĘ DO SWOJEGO NAUCZYCIELA MATEMATYKI ( uczniowie klas 2,3 do wychowawców)

      DO 15 STYCZNIA 2020

     • Święty Mikołaj w oczach dzieci

     • 18 grudnia został rozstrzygnięty konkurs prac plastycznych pod tytułem "Święty Mikołaj w moich oczach" zorganizowany przez wychowawców świetlicy: panią Agnieszkę Sopyłę i p. Sebastiana Bednarczyka.

      Jury w składzie: p. Bożena Mickiewicz, p. Michalina Lis i p. Szymon Januszanis spośród wszystkich prac wybrało  trzy najciekawsze. Pierwsze miejsce zajęła Gabrysia Warmińska, drugie -  Olek Kurowski, a trzecie - Filip Jastrząb. Pozostałym uczestnikom, którzy dostali pamiątkowe dyplomy, serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

      Wystawę prac konkursowych można obejrzeć w świetlicy.

     • Konkurs na najciekawszą ozdobę świąteczną

     • Przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się doroczny konkurs dla kreatywnych uczniów, lubiących wykonywać prace ręczne. Konkurs przeznaczony był dla uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i klasy 4-8. Dostaliśmy mnóstwo pomysłowych prac, wykonanych z najróżniejszych materiałów – od piór zaczynając, poprzez ziarenka grochu, a na plastikowych widelcach kończąc. Jednak wszystkie prace łączył wspólny mianownik – były piękne i starannie wykonane.

       Prace zostały przekazane na świąteczny kiermasz organizowany przez Samorząd Uczniowski. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wysiłek włożony w wykonanie prac i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

      A oto lista laureatów konkursu „Najciekawsza ozdoba świąteczna”:

      KLASY 1-3

      1. Jakub Dubel kl. 1a

      2. Aleksander Kurowski kl. 2a

      3.Wojciech Ścibek kl. 1a

       

      KLASY 4-6

      1. Amelia Wieliczko kl. 6b

      2. Weronika Komar  kl. 5d

      3. Filip Kajrys kl. 6c

       

      WYRÓŻNIENIA

      Szymon Dubel kl. 1a

      Julia Wysocka kl. 3c

       

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu!

       

      Samorząd Uczniowski

     • Pomoc w wyborze zawodu

     • 17 grudnia w naszej szkole odbyły się zajęcia przeprowadzone przez doradcę zawodowego panią Małgorzatę Hrycenko. Ósmoklasiści poznali, m. in.,  sieć szkół naszego powiatu i ofertę przygotowywaną przez szkoły średnie z myślą o nich. Jesteśmy przekonani, że tego typu zajęcia pomogą młodym ludziom w rozsądnym wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej.

     • "Sobotniki"

     • W piątek, tj.13.12.19 r. członkowie sobotniego klubu ,,PoMoc‘’ udali się na spotkanie integracyjne do kręgielni. Większość dzieci nie po raz pierwszy grała w kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym przewracało się coraz więcej kręgli. Zauważalne to było przy wzroście punktów na tablicy obok  imion dzieci. Współzawodnictwo na torze okazało się  świetną zabawą. Klubowicze po raz kolejny przekonali się, że aktywnie spędzony czas wolny to dobra forma rozrywki. Po dynamicznej grze udaliśmy się do pizzerii. Każdy uczestnik mógł  z przyjemnością zjeść wybraną przez siebie pizzę. Dzięki temu wyjściu dzieci mogły porozmawiać w nieco innym klimacie niż na co dzień. Wizyta w restauracji to świetny sprawdzian z dobrych manier (oczywiście doskonale zdaliśmy z niego egzamin). Czas relaksu minął błyskawicznie. W radosnych nastrojach wróciliśmy do swoich domów. Zapraszamy do galerii.  Do zobaczenia!

       Panie: Kasia ,  Małgosia,  Aneta, Natalia,  Natalia

     • Awans piłkarek ręcznych do finałów mistrzostw województwa SZS

     • Grupa starsza (kl.7-8)  - 2 miejsce - awans do finałów. Wygrana z Olsztynem 13:10 i przegrana z Wilkowem 11:13.

      Grupa młodsza (klasa 6) - 1 miejsce – awans do finałów. Wygrana z Reszlem 11:9 i przegrana z  Olsztynem 6:7.

      Kolejność końcowa:
      Grupa starsza:
      1. SP WILKOWO
      2. SP 5 KĘTRZYN
      3. SP 7 Olsztyn

      Grupa młodsza:
      1. SP 5 KĘTRZYN
      2. SP RESZEL
      3. SP 7 OLSZTYN

      Gratulacje!

     • Udana sobota!

     • Po pierwszym turnieju ligi Wojewódzkiej ZPRP, który odbył się w Mikołajkach dzieci z rocznika 2008 i mł. zdobyły 7 pkt. Dwa wygrane mecze: z Reszlem 5:4 (1:4), z Bartoszycami 10:3 (3:1) i jedna porażka po remisie i dogrywce w rzutach karnych z Mikołajkami 5:5 (2:3)/ 5:6. W tym meczu  zabrakło szczęścia…

      Wielkie gratulacje dla młodych zawodniczek i ich trenera p. Daniela Wróbla!

       

     • Orszak Trzech Króli

     • Już po raz siódmy odbędzie się w Kętrzynie Orszak Trzech Króli. Uczestnicy tego wydarzenia spotkają się w poniedziałek, 6 stycznia 2020 r. o godzinie 12.15, na Placu Armii Krajowej, skąd ulicami miasta przejdą pod ratusz.

       

      Orszak Trzech Króli to przedstawienie Jasełek, wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze, zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie. Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie. Mędrcy ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia każdy chce mieć na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta.

       

       

       

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • sp5@pro.onet.pl
   • zsketrzyn.inf@gmail.com
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pani Monika Zygmunt - Jakuć, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: iodsp5@miastoketrzyn.pl.