• Anioł Dobrego Serca dla Pani Dyrektor Bożeny Mickiewicz!

• 3 grudnia w kinie „Gwiazda” zorganizowano miejskie obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.  W uroczystości wzięła udział Dyrektor naszej szkoły Pani Bożena Mickiewicz.  Okazało się, że są ku temu specjalne powody. Panią Dyrektor uhonorowano „Aniołem Dobrego Serca” za działania podejmowane na rzecz osób niepełnosprawnych. Serdecznie gratulujemy zaszczytnego wyróżnienia!

• Andrzejki w klasach I-III

•    Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, ...wróżb.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają się oderwać od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

I tak właśnie w naszej szkole 29-30.11.2018r. odbyło się andrzejkowe wróżenie. Dzieci z klas I-III odwiedził czerwony nietoperz Gacek oraz dwie przemiłe wiedźmuchy, które zapraszały dzieci do jaskini wróżb na dobrą zabawę.

Uczniowie mogli zwiedzić jaskinię wiedźmuch, zaglądnąć w ich garderobę i przymierzyć wyjściowe stroje oraz usiąść przy ognisku i przekąsić przepyszne smakołyki. Kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, dzieci losował wróżby przepowiadające przyszłość ( imię przyszłego męża lub przyszłej żony, zawody , co ich czeka w przyszłości, a następnie odbyło się lanie wosku).  Przed opuszczeniem jaskini każda klasa dostała dyplom, a na odwrocie dyplomu kolorowankę do pokolorowania "wiedźmuchę".

Odwiedziły nas także dzieci z przedszkola " Smerfowa Kraina", którym zabawa także się podobała. Zapowiedzieli, że będą u nas częstymi gośćmi.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

Pani Gosia,  p. Asia i p. Anetka

Zapraszamy do galerii.