Aktualności
Jadłospis
Jadłospis
„Komu Piosenkę”
W piątek 12 kwietnia 2024 roku uczennice z naszej szkoły: Zuzanna Sienkiewicz z klasy 2 d, Iga Ćwik oraz Iga Baluta z klasy 3 a zaprezentowały się w Bartoszycach na XV Wojewódzkim Przeglądzie Wokalnym „Komu Piosenkę”. W konkursie w kategorii klas 1 -3 wzięło udział 55 osób. Wyróżnienie pucharowe otrzymała Iga Ćwik. Gratulacje dla wszystkich naszych solistek . Jesteśmy z Was bardzo dumni. Przy takiej ilości osób sam występ to już wielki sukces !
„Rozbitkowie na bezludnej wyspie”
12 kwietnia uczniowie klasy Vc wzięli udział w lekcji otwartej „Rozbitkowie na bezludnej wyspie” prowadzonej przez Agatę Zabłocką, Dajanę Kos i Ewelinę Grymuzę. W zajęciach uczestniczył również doradca metodyczny pani Aneta Dunaj oraz dyrektor szkoły pani Bożena Mickiewicz.
Uczniowie podczas wykonywania zadań musieli ze sobą współpracować, komunikować się i wykazać się kreatywnością, a to wszystko pod presją upływającego czasu. Celem przeprowadzonej lekcji było doskonalenie umiejętności pracy w grupie, doświadczenie co taką pracę ułatwia, a co utrudnia oraz integracja zespołu klasowego.
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025
Kiermasz zabawek
Wyniki konkursu „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”
W naszej szkole odbył się konkurs „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wzięło w nim udział wielu uczniów. Podsumowanie konkursu było dla nas radością, jednak jury stanęło przed nie lada wyzwaniem. Wszystkie prace były piękne, pomysłowe i starannie wykonane.
Laureaci:
W kategorii klas I-III:
I miejsce - Zofia Deszczyńska -kl. 1a
II miejsce ex aequo - Amelia Maścianica kl. 1c
- Iga Cis kl. 1c
III miejsce - Zofia Matejek – Usarzewicz kl. 1d
W kategorii klas IV-VIII zdobyli:
I miejsce - Bruno Wojciekian kl. 4 B
II miejsce - Karolina Dęby kl. 4 C
III miejsce - Hubert Wieliczko – kl. 4 A
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wysiłek włożony w wykonanie prac!
Samorząd Uczniowski
Turniej piłkarski
10 kwietnia w Karolewie został rozegrany Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora ZSCKR Karolewo. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn. Nasz zespół rywalizował w grupie z drużynami z Korsz, Radziej oraz z Mołtajn. Po rywalizacji w grupach, porażka 1:0 z drużyną z Korsz ,wygrana 4:0 z drużyną z Radziej i zwycięstwo nad ekipą z Mołtajn - ostatecznie 2 miejsce w grupie.Przyszło nam walczyć o 3 miejsce w turnieju z drużyną z Kruszewca. Po emocjonującym meczu wygraliśmy 1:0 i tym samym zajęliśmy 3 miejsce w turnieju!Nasz zespół reprezentowali uczniowie :S.Kozakiewicz 8aR. Jasiulewicz 7bJ.Arminajtis 7bW.Rutkowski 7bK.Trypucki 7bF.Zalewski 7aD.Domurad 7aS.Dunalski 8a
1
KONKURS PLASTYCZNY „MOJA WĘDKARSKA PRZYGODA” ROZSTRZYGNIĘTY!
Dnia 05.04.2024r. w Urzędzie Miasta Kętrzyn odbyło się uroczyste wręczanie nagród laureatom konkursu plastycznego „Moja wędkarska przygoda”, zorganizowanego przez Koło PZW Mazury & Szkółka Wędkarska Mazurskie Okonki pod patronatem Zastępcy Burmistrza Miasta Kętrzyn - Karola Lizurej.
Celem konkursu było zainteresowanie młodych ludzi pozytywnymi aspektami wędkowania, przede wszystkim sposobem spędzania wolnego czasu, możliwościami wyciszenia, zredukowania stresu, relaksem, przygodą.
Na konkurs wpłynęło 70 prac z kętrzyńskich szkól podstawowych.
W kategorii klas IV-VIII nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:
II miejsce – Agata Radziwoniuk – kl. VII A
III miejsce – Małgorzata Krutul – kl. VII C
Wyróżnienia otrzymali:
Magdalena Kowalska kl. VII B, Malwina Krzykanowska kl. VI C, Laura Dymek kl. V A,
Lena Buniowska kl. V C.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłych konkursach.
Dzień autyzmu
W ramach obchodów Dnia Autyzmu specjaliści i nauczyciele współorganizujacy proces kszatłcenia z naszej szkoły, zaprosili kętrzyńską społeczność do kina Gwiazda na niezwykłe przedstawienie. Specjalnymi gośćmi były władze miasta, dyrektorzy placówek oświatowych, Warsztat Terapii Zajeciowej, a także dzieci z kętrzyńskich przedszkoli oraz uczniowie klas pierwszych. Przedstawienie nauczycieli z SP5 "Każdy inny, wszyscy równi", nie tylko bawiło, ale także edukowało, promując świadomość na temat autyzmu. Najmłodsi goście zaprezentowali swoje talenty i zaangażowanie w pięknych występach artystycznych. Ich udział dodatkowo podkreślił znaczenie integracji i wspólnoty w promowaniu zrozumienia dla osób z autyzmem.
Po zakończeniu przedstawienia, uczestnicy przenieśli się na plac przed Ratuszem, gdzie odbyła się symboliczna ceremonia. Wspólnie posadzono niebieskie bratki, wypuszczono bańki mydlane i race dymne, a następnie wszyscy zebrani zaśpiewali piosenkę "Zaświeć się na niebiesko".
Tego dnia budynek naszej szkoły również przyjął niebieskie barwy. Piękne kwiaty i parasole dodały uroczystego charakteru.
Organizacja takich wydarzeń nie tylko promuje integrację społeczną, ale także buduje świadomość i zrozumienie dla osób z autyzmem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w obchody tego święta. Zapraszamy za rok.
9
Jadłospis
Angielski jest fun-tastyczny
Klasy I i II uczestniczą w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Angielski jest fun-tastyczny. Celem projektu jest przede wszystkim uatrakcyjnienie nauczania języka angielskiego, co pociąga za sobą zwiększenie motywacji dzieci do nauki i budowanie pozytywnych relacji z tym językiem.
Zrealizowaliśmy już kilka projektowych zadań, m. in. stworzyliśmy słowniczki obrazkowe ze słownictwem poznanym w tym roku szkolnym, które służą nam podczas lekcji i powtórek, wykonaliśmy królewską koronę i przy okazji poznaliśmy brytyjską rodzinę królewską, napisaliśmy też książkę o sobie
2
Jadłospis
Życzenia
Opłata za obiady - kwiecień
Scottie Go! Edu
Nasi uczniowie rozwijają się jako przyszli programiści dzięki Scottie Go! Edu – grze edukacyjnej z interaktywnym kursem programowania. Podczas zajęć zdobywają wiedzę z zakresu programowania oraz opanowują podstawowe pojęcia programistyczne, takie jak instrukcje proste i złożone, parametry, pętle, instrukcje warunkowe, zmienne i funkcje.
Zakup pięciu zestawów gry był możliwy dzięki wsparciu programu Laboratoria Przyszłości – inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości
Warsztaty wielkanocne w kl. III b
Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. 22 marca w kl. III b odbyły się wyjątkowe zajęcia. Gościliśmy panią, która pokazała, jak wykonać pisanki inne niż w wszystkie. Tym razem jajeczka uczniowie ozdabiali techniką decoupage. Kolejnym etapem było wykonanie wielkanocnego stroika, co dało możliwość uczniom artystycznego i kreatywnego wykazania się. Z pewnością te przepiękne prace będą zdobiły wielkanocne stoły.
M. Kowalska
A oto, krótka fotorelacja.
1
Spotkanie z muzyką poważną
Dnia 25 marca odbyło się kolejne spotkanie z muzyką poważną. Uczniowie poznali nowe pojęcia muzyczne. Dyrygent, którego zadaniem jest kierowanie zespołem muzycznym podczas koncertów, orkiestrą dętą, symfoniczną. Do dyrygowania orkiestrą używa batuty – drewnianej cienkiej pałeczki, a ubrany jest w czarny frak. Dzieci z ogromną ochotą wcieliły się w role muzyków orkiestry dętej kierowanej przez dyrygenta. Spotkanie zakończył konkurs wiedzy o muzyce. 1 miejsce zajęła Martyna Lis z klasy 2a, 2 miejsce Ryszard Kowalczyk również z klasy 2 a, natomiast 3 miejsce Zlata Yefremova z klasy 2 b. Do zobaczenia na kolejnej lekcji muzycznej!
Konkurs piosenki "Na dobre i na złe"
Dnia 23.03.2024 w olsztyńskiej Auli im. Anny Wasilewskiej odbył się konkurs piosenki Na dobre i na złe, w którym to swe umiejętności wokalne zaprezentowały nasze uczennice z klasy IIIa. Iga Baluta i Iga Ćwik przeszły wstępne eliminacje online i dostały się do finału tego konkursu. Poziom konkursu był dosyć wysoki, spośród 157 zgłoszonych osób tylko 50 zaśpiewało w finale. Iga Baluta wyśpiewała wyróżnienie, dyplom i statuetkę, natomiast Iga Ćwik dyplom za udział i nagrodę pocieszenia. Serdecznie gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów na scenie
"Oddech jest super, jest moją siłą”
Nasza szkoła w dniach 18-22 marca brała udział w Ogólnopolskim Tygodniu Uważności
"Oddech jest super, jest moją siłą”, którego głównym organizatorem jest Fundacja Uważność –
Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo. W wydarzeniu udział brały chętne klasy oraz nauczyciele. Celem
tego przedsięwzięcia było promowanie uważności dla dzieci. Nauczyciele byli zachęcani do niestawiania ocen, niezadawania prac domowych oraz rezygnacji z kartkówek, sprawdzianów i odpowiedzi ustnych. W klasach 1-3 p. Dajana Kos i p. Ewelina Grymuza przeprowadziły z uczniami krótkie zajęcia dotyczące uważności. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zabawach ruchowych oraz ćwiczeniach relaksacyjnych.8