• Mistrzostwa Rejonu II w piłce ręcznej dziewcząt

     • 08.11.2019 roku w Miejskiej Hali Sportowej odbyły sie Mistrzostwa Rejonu II w piłce ręcznej dziewcząt rocznik 2007 i młodsze. Podopieczne p. Marioli Kruklis zajęły II miejsce i awansowały dalej. Gratulujemy!

     • Czym skorupka za młodu...

     •                 8 listopada w klasie I a odbyły się niecodzienne zajęcia. Prowadziła je mama Marysi, uczennicy tej klasy.

                  Zajęcia rozpoczęły się  oglądaniem filmu. Później uczniowie osłuchiwali stetoskopem serca, mierzyli ciśnienie i pulsoksymetrem badali zawartość tlenu we krwi. Pani Joanna, lekarz kardiolog, pokazywała dzieciom obrazy RTG zdrowego i chorego serca. Uczniowie widzieli serce dziecka, które było jeszcze w brzuchu mamy. Poznali niezbędne narzędzia w pracy lekarza kardiologa.  Dowiedzieli się, że lekarz, korzystając ze specjalnych okularów z hologramem, może przeprowadzić skomplikowaną operację na sercu.

                  Dzieci zapoznały się też z piramidą zdrowego żywienia, przyczynami zawałów serca oraz dowiedziały się,  jak należy wówczas reagować.

                  Zajęcia trwały trzy godziny i zakończyły się nauką przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

      M. Krzyżanowska

     • Akcja "Szkoła do hymnu"

     • 8 listopada w naszej szkole uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami - p. Izabelą Moldą i p. Agnieszką Gałęzowską - przygotował okolicznościową gazetkę. Punktualnie o godzinie 11.11 w dużej hali uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", włączając się w ten sposób w akcję "Szkoła do hymnu". Akompaniował p. Sebastian Bednarczyk. Wśród śpiewających nie zabrakło zespołu "Wygłos".

     • Sala edukacyjna w PSP otwarta!

     • 8 listopada pani Dyrektor Bożena Mickiewicz wzięła udział w uroczystym otwarciu sali edukacyjnej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. Sala ta ma służyć uczniom - uczyć ich zasad bezpieczeństwa oraz pomóc poznać tajniki pracy strażaków. Więcej informacji mozna znaleźć na stronie internetowej PSP.

     • W Konsulacie Mikołaja

     • Choć do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, to uczniowie z klas drugich  wraz ze swoimi paniami mogli już poczuć ich magię, udając się do Konsulatu Świętego Mikołaja na warsztaty wykonywania bombek. Uczniowie pod czujnym okiem „Elfa nr 1” obejrzeli pokaz wydmuchiwania bombek. Wzbudziło to wielkie zainteresowanie i podziw. Znalazło się nawet kilku śmiałków, którzy także spróbowali własnych sił w tym fachu. Dzieci własnoręcznie ozdabiały swoje szklane bombki, by podarować je swoim bliskim lub zawiesić je już w grudniu na świątecznym drzewku. Możliwości ich przyozdobienia było wiele: brokatem, puchem, piórkami w środku czy śnieżnymi wzorami. Oprócz wykonywania bombek dzieciaki miały możliwość zwiedzić konsulat. Obejrzały wystawę w muzeum bombek, wysłuchały „kociej opery”, pobawiły się w domku z piernika, jeździły na reniferze. Dziewczynki na moment stawały się pannami młodymi w sukni ze szklanych bombek. Czas minął szybko. Wszyscy dobrze się bawili. Już nie możemy doczekać się zbliżających świąt.

     • Brązowy medal piłkarzy

     • 11.04.2019 r. w Piszu odbył się finałowy turniej piłki nożnej chłopców rocznika 2007 i młodsi "Moje Boisko Orlik 2019". Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy 6B - sportowej. Ostatecznie nasza drużyna zajęła III miejsce, zdobywając puchar i brązowe medale.

      Wyniki:

      SP 5 KĘTRZYN - SP 1 PISZ 1:4

      SP KORSZE- SP 5 KĘTRZYN 2:4

      ZSS 6 EŁK - SP 5 KĘTRZYN 3:1 

      KLASYFIKACJA KOŃCOWA: I - SP 1 PISZ II - ZSS 6 EŁK III - SP 5 KĘTRZYN IV - SP KORSZE

      Trener: Andrzej Narwojsz.

     • Sukces szczypiornistek

     • 05.11.2019 w hali widowiskowo sportowej "Lega" w Olecku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej W-M SZS " Moje boisko Orlik 2012" w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Do finału zakwalifikowały się cztery drużyny: SP 3 Gołdap, SP 3 Olecko, SP Kętrzyn, SP Wilkowo.

      Kolejność końcowa:

      1 miejsce SP 3 Olecko

      2 miejsce SP 5 Kętrzyn

      3 miejsce SP Wilkowo

      4 miejsce SP 3 Gołdap

      Zespół z Olecka był faworytem turnieju finałowego w piłce ręcznej dziewcząt. Zawodniczki w sezonie 2019/20 biorą udział w rozgrywkach ligowych ZPRP. Dominowały podczas gier z innymi zespołami doświadczeniem i ograniem zdobytym na parkietach województwa. Nasz zespół jako jedyny nawiązywał walkę z dzisiejszym mistrzem województwa, rozgrywając zaledwie 3 mecze w tym sezonie, nie licząc dzisiejszych finałów. Myśląc o przyszłości żeńskiej piłki ręcznej w naszym mieście, wniosek nasuwa się jeden, trzeba grać z najlepszymi w lidze, by móc osiągać dobre wyniki sportowe. Dzięki wsparciu dyrektora MOSIR Kętrzyn, rodzicom zawodniczek i Pani dyrektor SP 5 Kętrzyn młodsza grupa rocznik 2005 i mł. zacznie już w grudniu zmagania w lidze wojewódzkiej piłki ręcznej ZPRPz szansami na zdobycie bezcennego doświadczenia sportowego, które w przyszłości wyrówna szansę, zniweluje różnice doświadczenia na boiskach i umożliwi rywalizację sportową o najwyższe cele w kategorii sportu szkolnego dzieci i młodzieży.

      Dziś na wyróżnienie zasługuje cała reprezentacja SP 5 Kętrzyn składająca się z uczennic klasy sportowej 8 C i czterech młodszych koleżanek z klasy 7 B. Wspólnie stworzyły świetną atmosferę, co przełożyło się na ogromną pracę w obronie. Dzięki dobrej grze w tym fragmencie gry i dobrej postawie bramkarza - Natalii Umińskiej, nasz zespół kontrolował grę w ataku pozycyjnym i skutecznie organizował grę w ataku. Bramki Karoliny Wardy, Igi Puchty czy Wiktorii Pupel rzucone z drugiej linii dawały bezpieczną przewagę na boisku w dwóch wygranych meczach.

      Skład wicemistrzyń: Karolina Warda, Karolina Warno, Iga Puchta, Aleksandra Kosior, Malwina Chudzik, Wiktoria Pupel, Natalia Umińska, Monika Młyńczak, Kornelia Majewska, Milena Twarowska, Oliwia Wołkowska, Oliwia Witaszek, Wiktoria Matuszewska, Nina Janowicz. Trener: Daniel Wróbel

     • "Paczka dla Onkodzieciaczka"

     • W naszej szkole kolejny raz ruszyła akcja „Paczka dla Onkodzieciaczka”. Z tej okazji  5 listopada odbył się kiermasz zabawek używanych. Dzięki Państwa otwartym sercom i chęci niesienia pomocy udało się zebrać kwotę 421 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup mikołajkowych paczek dla dzieci przebywających na oddziale onkologicznym w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Mamy nadzieję, że nasz drobny gest wywoła na twarzach chorych dzieci choć chwilowy uśmiech i rozbudzi nadzieję na lepsze jutro. Pamiętajmy: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

        Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski

     • Konsultacje z rodzicami

     • W środę 6 listopada 2019 r. w godz. 16:30 - 17:30 odbędą się konsultacje z rodzicami.

     • Szkoła Pamięta

     • Początek listopada to okres dla nas szczególny. Wspominamy tych, którzy od nas odeszli , odwiedzamy  groby najbliższych.  W dniach poprzedzających Wszystkich Świętych, uczniowie  naszej szkoły w ramach ministerialnego projektu „Szkoła Pamięta” odwiedzili cmentarz Komunalny oraz Cmentarz Wojenny w Kętrzynie.

       Celem projektu jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o ludziach, szczególnie tych, którzy zginęli w walce o wolność. Uczniowie klasy V B uporządkowali  zapomniany grób na Cmentarzu Komunalnym . Uprzątnęli liście i zapalili  znicze. Pamiętali też o tych , którzy poświęcili swoje życie, walcząc w obronie Ojczyzny na frontach II Wojny Światowej  - zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym tych żołnierzy.

      Uczniowie klasy VII C  odwiedzili cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej, znajdujący się przy ul. Kasztanowej, gdzie uczcili pamięć poległych, zapalając znicze.

     • Segregujemy na piątkę

     • Czy wiesz , że słoik rozkłada się 4000 lat?

       Odpowiedź na to pytanie poznali  uczniowie klas II, oraz III b i III c naszej szkoły , którzy wzięli udział w zajęciach  „Piątka za segregację – Jestem superbohaterem, bo segreguję odpady". Nie zabrakło także innych ciekawostek proekologicznych.

      Uczestnicy lekcji  zapoznali się z listem Ziemi do dzieci. Segregowali odpady,  wrzucając  je  do odpowiednich pojemników. Dowiedzieli się, jak postępować z odpadami niebezpiecznymi. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji o czasie rozkładu wybranych odpadów i ich wpływie na czystość  Ziemi.

      Edukacyjna kampania Ministerstwa Środowiska dotycząca  segregacji odpadów zakończyła się konkursem plastycznym. Wybrane przez komisję prace odesłano poczta elektroniczną  do organizatora. Czekamy na wyniki. Wystawę wyróżnionych prac można obejrzeć w holu szkoły.

     • Scary pumpkin

     • 31 października miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dla uczniów klas 1 – 3 na najstraszniejszą dynię „Scary pumpkin”. Bardzo wielu uczniów zgłosiło swoje prace do pani Agnieszki Gałęzowskiej, organizatorki konkursu. Jury, w osobach p. Katarzyny Ciborskiej, p. Joanny Zapaśnik i p. Ewy Lijki, miało twardy orzech do zgryzienia przy wyborze najlepszych prac. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych oraz wyróżniono trzy prace.

       

      W kategorii klas 1 – 2

      - I miejsce – Artur Warmiński (II b),

      - II miejsce – Zofia Widuto (II a),

      - III miejsce – Wiktor Urbanowicz (I b).

       

      W kategorii klas 3

      - I miejsce – Julia Wysocka (III c),

      - II miejsce – Gabriela Warmińska (III b),

      - II miejsce – Gabriel Misiewicz – Musik (III c).

       Wyróżnienia otrzymali Oliwia Duńska (III a), Aleksander Przeździak (II b),

      Szymon Dubel (I a).

      Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, a także „straszne” słodkości.

      Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i piękne prace, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
    • sp5@pro.onet.pl
    • zsketrzyn.inf@gmail.com
    • 89 751 81 71
    • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • Logowanie

  • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pani Monika Zygmunt - Jakuć, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: iodsp5@miastoketrzyn.pl.