• Paraolimpiada

• Dnia 19 września w kętrzyńskiej hali MOSiR, odbyła się V Paraolimpiada pod hasłem ,, Sport to siła, to jest  moc. Razem bądźmy więc co rok”. Organizatorem był Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Mazurskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Uroczystość rozpoczęła się prezentacją drużyn, które przyjechały z Elbląga, Reszla, Ełku, Lidzbarka Warmińskiego, Kolna, Kowalewa Pomorskiego, Bartoszyc, Górowa Iławeckiego, Węgorzewa, Grudziądza oraz z Kętrzyna.

200 uczestników zmierzyło się w różnych konkurencjach, ale najważniejszy był uśmiech i dobra zabawa, a tych zdecydowanie nie brakowało. Każdy z uczestników Paraolimpiady już był zwycięzcą, bez względu na wynik  J

Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów.  Dzielnie rywalizowali w konkurencjach sportowych. Były to między innymi: biegi, rzuty piłką lekarską i palantową, rzuty osobiste do kosza, rzuty woreczkiem do obręczy, warcaby, slalom z piłką oraz przeciąganie liny. Nikodem Pietraszek z klasy 5d zdobył srebrny medal w rzutach osobistych do kosza. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a drużyna puchar i miłą niespodziankę w postaci dozownika do soków.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

• Mistrzowie Polski z „Piątki”

• Od 16 tego do 21 września w Łomży odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie. Dwa złote medale wywalczyli członkowie Ludowego Klubu Sportowego „Niedźwiedź” Kętrzyn, a jednocześnie uczniowie naszej szkoły: Igor Przybyła z klasy VIII a i Dominik Jędrej z klasy VII c. W poniedziałek pani Dyrektor pogratulowała chłopcom tak wielkiego sukcesu. Jesteśmy z Was dumni!

• Sprzątanie świata

• 20 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji „ Sprzątanie Świata – Polska 2019” pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”, porządkując tereny Osiedla Piastowskiego.  Mała niespodzianka czekała na uczniów klas drugich – odwiedzili  ich:  zastępca Burmistrza Miasta pan Maciej Wróbel oraz delegacja z Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kętrzyn. Wspólne sprzątanie było piękną lekcją o tym, jak powinniśmy troszczyć się o naszą planetę.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

• 2 września o godzinie 9.00 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wśród zgromadzonych gości nie zabrakło przedstawicieli organu prowadzącego. Swoją obecnością apel zaszczycili: zastępca Burmistrza Kętrzyna pan Maciej Wróbel, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych pani Wioletta Czech. Byli także przedstawiciele Rady Rodziców.

W swoim przemówieniu pani Dyrektor Bożena Mickiewicz powitała wszystkich uczniów, szczególnie zaś pierwszoklasistów. Życzyła im powodzenia na nowej, pełnej przygód drodze edukacji. Pani Dyrektor poinformowała również o zmianach kadrowych: nowym zastępcą Dyrektora został pan Szymon Januszanis, nowym pedagogiem szkolnym – pan Witold Jałoszewski. Pani Dyrektor życzyła obu panom samych sukcesów zawodowych.

Odczytano list Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty pana Krzysztofa Marka Nowackiego. Na zakończenie uczniowie udali się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami.

Rok szkolny 2019/2020 jest już oficjalnie rozpoczęty!