• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     • 19 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek. Podczas uroczystego apelu  Pani Dyrektor Bożena Mickiewicz podsumowała pracę uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2018/2019.

      Specjalną nagrodę pani Dyrektor wręczyła absolwentowi Gimnazjum Mateuszowi Snitkowskiemu i uczniowi klasy V c Jegorowi Noskowowi. Pamiątkowe książki otrzymali absolwenci, którzy uzyskali najwyższe wyniki podczas egzaminów zewnętrznych, czyli: Bartosz Cycan z klasy 8b, Karol Skórka (8a), Julia Zborowska (8a), Kamil Knodel (III b), Patryk Tymiński (III b), Daniel Celiński (III b) i Szymon Tarnowski (III c).  Specjalne podziękowania otrzymali finaliści przedmiotowego konkursu z języka angielskiego Karol Skórka (8a) i Maciej Kiliszewski (8 a) oraz ich opiekun pan Jacek Stankiewicz. Pani Dyrektor dziękowała również za pomoc w bieżącym roku szkolnym p. Beacie Modzelewskiej, p. Szymonowi Januszanisowi i p. Mariuszowi Michalakowi. Serdeczne słowa usłyszała odchodząca na emeryturę Pani Pedagog Krystyna Tymcio. Podziękowano jej  owacją na stojąco.

      Nie zabrakło stypendiów za szczególne wyniki w nauce i sporcie. W tym roku otrzymali je: Kamil Knodel (III b), Joanna Kreczman (VII a), Weronika Wróblewicz (III c), Julia Archacka (III c), Izabela Zaborowska (V d), Michał Januszanis (IV c), Julia Ułasewicz (VI c), Karol Skórka (8a), Wiktoria Pupel (VII c), Antoni Jowsa (V a), Łukasz Latek (VI b), Kewin Mazurowski (V b).

      Uczniowie odebrali nagrody za świadectwa z wyróżnieniem, stuprocentową frekwencję, wspaniałe wyniki  w zawodach sportowych, pracę w Samorządzie Uczniowskim, reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym.

      Na zakończenie absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie. Po spotkaniach z wychowawcami w klasach wakacje można było uznać za rozpoczęte.

     • Innowacja pedagogiczna

     • W naszej szkole w ramach innowacji pedagogicznej w roku szkolnym 2018/2019 zostały stworzone i działały trzy kluby Ortograffiti. Dwa z nich, w klasach 1-3 SP Klub Ortograffiti z Bratkiem i jeden w klasach 4-8 SP. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem spotykali się na cotygodniowych spotkaniach klubów. Poznawali zasady ortograficzne, pracowali z książkami z serii Ortograffiti, przez co uzupełniali swoje braki i udoskonalali swoje umiejętności. Zgodnie z założeniami, każdy klub w SP 5 zrealizował dwa oryginalne projekty, z których fotorelację umieszczaliśmy na stronie facebookowej klubu Ortograffiti. Podsumowanie całorocznej pracy nastąpiło 18 czerwca 2019 r. Animatorzy klubów p. Katarzyna Ciborska, p. Szymon Januszanis i p. Agnieszka Kreczman przygotowali i przeprowadzili Turniej Klubów Ortograffiti. Uczniowie wykazali się sportowym sprytem, znajomością ortografii, zabawa była pouczająca i atrakcyjna.  Uczniowie  z wielką radością w duchu rywalizacji podjęli walkę o punkty, które prowadziły do zwycięstwa. Z powodu zaangażowania, wysiłku, który włożyły obie klasy drugie ogłoszono remis i p. Dyrektor wręczyła równorzędne nagrody gospodarzom klas. Wręczone zostały też klubowiczom dyplomy za całoroczną pracę. Każdy animator otrzymał Certyfikat  Innowatora pomocy psychologiczno- pedagogicznej z wykorzystaniem Metody Ortofraffiti, natomiast szkoła otrzymała Certyfikat Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie przystąpią z jeszcze większym zapałem do udziału w Klubach Ortograffiti.

     • Konkurs VIVEA

     • Szanowni  Państwo,Prosimy  Głosujcie !!POMÓŻCIE DZIECIAKOM O GŁOS WALCZY SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. MACIEJA KALENKIEWICZA KOTWICZA  W KĘTRZYNIE.Nasze kochane dzieciaki nie chcą ciągle w domu bawić się komórką dlatego proszą o nowe podwórko !Wspieraj talenty dzieci z Kętrzyna i pomóż im wygrać wyjątkowy plac zabaw. Do końca głosowania pozostało tylko 6 dni!!!Oddać głos można tu----------- https://liblink.pl/dNcnP5oMftWystarczy się zarejestrować , a następnie po zalogowaniu głosować!!  Głosowanie nic nie kosztuje jedynie 5 min z waszego dziennego grafiku  Głosowanie trwa aż do 20 czerwca. Łączymy się w sile  i głosujmy.

     • Spotkanie organizacyjne rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych

     • Zmiana godzin lekcyjnych

     • W związku z trwającymi upałami, od 12 do 14 czerwca 2019 r. jednostka lekcyjna będzie trwała 30 min., przerwa 5 min., max. 7 lekcji, zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w świetlicy będą się odbywać bez zmian.

      Harmonogram zajęć:

      1. 8:00 - 8:30

      2. 8:35 - 9:05

      3. 9:10 - 9:40

      4. 9:45 - 10:15

      5. 10:20 - 10:50

      6. 10:55 - 11:25

      7. 11:30 - 12:00

     • Spotkanie z Panią Joanną Jędrzejczyk

     • 11 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli niecodzienną okazję do spotkania z polską zawodniczką boksu, muay thai, kick-boxingu oraz mieszanych sztuk walki  - Joanną Jędrzejczyk.  W pierwszej części spotkania pani Joanna udzieliła wywiadu zastępcy burmistrza Kętrzyna panu Maciejowi Wróblowi, później zaś odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci. Uczniowie mogli się dowiedzieć, jak ważna jest determinacja w dążeniu do postawionych przez siebie celów (nie tylko sportowych) czy jak można efektywnie spędzać czas wolny.  Nie zabrakło zabawnych pytań o posiadane zwierzątko, znajomości czy wiek. Żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi.  Miło było poznać tak pozytywną i uśmiechniętą osobę.

     • Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „PENTEL”

     • Uczniowie klasy IIb szkoły podstawowej wzięli udział w 49 edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego organizowanego przez firmę Pentel i Biiku Bunka Kyokai w Japonii.

      Spośród 15 108 prac wybrano 148 osób do nagrody. Brązowy medal zdobyła Zuzanna Jabłonowska za pracę pt. „In the forest – W lesie”. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, że pracę uczennicy można obejrzeć na wystawie w Japonii. Gratulujemy !!!

     • Spotkanie organizacyjne rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych Szkoły Podstawowej

     • Konsultacje z rodzicami odwołane

     • Zapraszamy na konsultacje z rodzicami, które  odbędą się 2 października 2019r. w godz. 16:30 - 17:30.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
    • sp5@pro.onet.pl
    • zsketrzyn.inf@gmail.com
    • 89 751 81 71
    • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • Logowanie

  • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pani Monika Zygmunt - Jakuć, z którą kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: iodsp5@miastoketrzyn.pl.