• Szkolna akcja "ZNICZ"

• Dnia 27.10.2018r.(sobota) grupa szkolnych wolontariuszy wyruszyła wraz z opiekunami p. Agnieszką Gałęzowską i p.Marzeną Pniewska-Hałuszka na cmentarz w celu uporządkowania opuszczonych grobów. W każdym zaniedbanym miejscu uczniowie zapalili znicz i pomodlili się. Tego dnia dopisała pogoda, dzięki czemu wolontariuszom udało się dotrzeć do sporej liczby mogił, które zostały przez nich uprzątnięte. Tego typu wyjścia będą organizowane nie tylko w okresie poprzedzającym Święto Zmarłych lecz przez cały rok szkolny. Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom i opiekunom za chęć niesienia pomocy i czas temu poświęcony. Mamy nadzieję, że uczniowie nadal chętnie będą uczestniczyć w tego typu akcjach.

• KANAPKI Z KULTURĄ

• O tym, że przy stole należy zachowywać się kulturalnie - przekonywać nikogo nie trzeba. Klasa 2 a, zamiast zwyklej lekcji, w piątek 26 października, miała zajęcia praktyczne. Najpierw z przygotowanych produktów wykonała przepiękne, zdrowe kanapki.  Potem nakryła do stolu. Następnie po ćwiczeniach w posługiwaniu się nożem i widelcem nastąpiła kulturalna degustacja. Wszyscy starali się pamiętać o podstawowych zasadach    (łokcie ze stołu, nie mówimy z pełnymi ustami, nie mlaskamy, usta wycieramy serwetką, nie wstajemy wcześniej od stołu). Na koniec należało odpowiednio ułożyć sztućce. Cała klasa sprawdzian z kultury przy stole zaliczyła celująco.

• Samorząd Szkolny ogłasza konkurs!!!!!!!!

• Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Samorząd Szkolny ogłasza konkurs.

Klasy I-III - laurka dla mojej Ojczyzny (format: A3, A4 - technika dowolna, bez życzeń, praca podpisana na odwrocie ołówkiem( imię i nazwisko oraz klasa);

Klasy IV-VI - laurka dla mojej Ojczyzny wraz z życzeniami (format A3.A4 - technika dowolna, praca podpisana na odwrocie ołówkiem, imię i nazwisko oraz klasa);

Klasy VII-VIII i Gimnazjum - wiersz dla mojej Ojczyzny/ o mojej Ojczyżnie.

Prace przyjmowane są do dnia 06.11.2018r. w sali nr 203. Ogłoszenie wyników 07.11.2018r.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

• "Dzień głośnego czytania w 1a z Gangiem Słodziaków"

• W związku z przystąpieniem uczniów klasy 1a wraz z nauczycielkami: M. Krupską, J. Zapaśnik,  E. Lijką do konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”  dnia 17.10.2018r. w sali 209 odbyło się głośne czytanie książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.

Przy kominku, w piżamach, ulubionym szlafroku i kapciach, z poduszką pod głową uczniowie zapoznali się z przygodami sowy Zosi, lisa Liska, jeżyka Jerzego, bobra Borysa, rysia Ryśka, zajęczycy Zuzi. Dodatkowo grali w gry planszowe, rozwiązywali krzyżówki i świetnie się bawili oraz uczyli. Gościem specjalnym „piżamowego czytania” była pani G. Szymańska - szkolna pielęgniarka.  Uczniowie, tak jak bohaterka zajęczyca Zuzia, dowiedzieli się jak opiekować się innymi w razie nagłych wypadków, np. skaleczenia, zasłabnięcia, itp. Uczyli się układania poszkodowanego w pozycji bocznej. Czas w szkole minął szybko i przyjemnie.

Zapraszamy do galerii:

• SZACHY START!!!

• 13 października  odbyła się pierwsza w roku szkolnym 2018/2019 Szachowa Liga Szkolna. Zawodnicy z naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem i radością przystąpili do gry. W turnieju swój debiut miało kilku uczniów z klas drugich. Ich występ przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Każdy wytrwał 6 rund i udowodnił, że chce należeć do naszej szachowej rodziny.

Niezwyciężony i  najsilniejszy po raz kolejny okazał się Mateusz Woźniak .

Wyniki przedstawiają się następująco:

I liga

1 miejsce Mateusz Woźniak

7 miejsce Weronika Kieszek

II liga

7 miejsce Ignacy Cwalina

III liga

1 miejsce Artur Gradoń

2 miejsce Jakub Arminajtis

4 miejsce Daniel Domurad

5 miejsce Borys Werbanowski

6 miejsce Bartosz Persik

7 miejsce Zuzanna Pakosz

8 miejsce Aleksandra Piechota

9 miejsce Weronika Kowalewska

10miejsce Małgorzata Krutul

Na szczególne wyróżnienie zasługują: Artur Gradoń i Jakub Arminajtis, którzy zwyciężając trzecią ligę awansowali do drugiej i już na kolejnym turnieju mierzyć się będą ze znacznie mocniejszymi przeciwnikami.

Wszystkim gratulujemy udanego występu!

Trzymajcie za nas kciuki!