• ORSZAK TRZECH KRÓLI

to: przywracanie tradycji
      to: największe Jasełka na świecie
      to: działania edukacyjne i kulturalne
      to: oddolne inicjatywy lokalne
      to: efekt działania zwykłych ludzi
      to: "Kolos, który co roku budzi się 6 stycznia"
    • Zebrania z Rodzicami odbędą się 12 grudnia 2018r. (środa):

klasy I - III o godz. 16:00
      klasy IV - VI o godz. 16:20
      klasy VII - VIII o godz. 16:40
    • 9 listopada nasza szkoła przybrała biało-czerwone barwy. Z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości punktualnie o godzinie 11.11 w dużej hali MOSiR uczniowie i nauczyciele utworzyli „żywą flagę” i odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
    • 13 października odbyła się pierwsza w roku szkolnym 2018/2019 Szachowa Liga Szkolna. Zawodnicy z naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem i radością przystąpili do gry. W turnieju swój debiut miało kilku uczniów z klas drugich. Ich występ przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Każdy wytrwał 6 rund i udowodnił, że chce należeć do naszej szachowej rodziny.
    • We know how to do it

• The man does not love kids because they are his own but he shall love them due to their affection that arises in education.

• „Komu Piosenkę”

W piątek 12 kwietnia 2024 roku uczennice z naszej szkoły: Zuzanna Sienkiewicz z klasy 2 d, Iga Ćwik oraz Iga Baluta z klasy 3 a zaprezentowały się w Bartoszycach na XV Wojewódzkim Przeglądzie Wokalnym „Komu Piosenkę”. W konkursie w kategorii klas 1 -3 wzięło udział 55 osób. Wyróżnienie pucharowe otrzymała Iga Ćwik. Gratulacje dla wszystkich naszych solistek . Jesteśmy z Was bardzo dumni. Przy takiej ilości osób sam występ to już wielki sukces !

• „Rozbitkowie na bezludnej wyspie”

12 kwietnia uczniowie klasy Vc wzięli udział w lekcji otwartej „Rozbitkowie na bezludnej wyspie” prowadzonej przez Agatę Zabłocką, Dajanę Kos i Ewelinę Grymuzę. W zajęciach uczestniczył również doradca metodyczny pani Aneta Dunaj oraz dyrektor szkoły pani Bożena Mickiewicz.

Uczniowie podczas wykonywania zadań musieli ze sobą współpracować, komunikować się i wykazać się kreatywnością, a to wszystko pod presją upływającego czasu. Celem przeprowadzonej lekcji było doskonalenie umiejętności pracy w grupie, doświadczenie co taką pracę ułatwia, a co utrudnia oraz integracja zespołu klasowego.

• Turniej piłkarski

10 kwietnia w Karolewie został rozegrany Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora ZSCKR Karolewo. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn. Nasz zespół rywalizował w grupie z drużynami z Korsz, Radziej oraz z Mołtajn. Po rywalizacji w grupach, porażka 1:0 z drużyną z Korsz ,wygrana 4:0 z drużyną z Radziej i zwycięstwo nad ekipą z Mołtajn - ostatecznie 2 miejsce w grupie.Przyszło nam walczyć o 3 miejsce w turnieju z drużyną z Kruszewca. Po emocjonującym meczu wygraliśmy 1:0 i tym samym zajęliśmy 3 miejsce w turnieju!Nasz zespół reprezentowali uczniowie :S.Kozakiewicz 8aR. Jasiulewicz 7bJ.Arminajtis 7bW.Rutkowski 7bK.Trypucki 7bF.Zalewski 7aD.Domurad 7aS.Dunalski 8a

• Dzień autyzmu

W ramach obchodów Dnia Autyzmu specjaliści i nauczyciele współorganizujacy proces kszatłcenia z naszej szkoły, zaprosili kętrzyńską społeczność do kina Gwiazda na niezwykłe przedstawienie. Specjalnymi gośćmi były władze miasta, dyrektorzy placówek oświatowych, Warsztat Terapii Zajeciowej, a także dzieci z kętrzyńskich przedszkoli oraz uczniowie klas pierwszych. Przedstawienie nauczycieli z SP5 "Każdy inny, wszyscy równi", nie tylko bawiło, ale także edukowało, promując świadomość na temat autyzmu. Najmłodsi goście zaprezentowali swoje talenty i zaangażowanie w pięknych występach artystycznych. Ich udział dodatkowo podkreślił znaczenie integracji i wspólnoty w promowaniu zrozumienia dla osób z autyzmem.

• Zobacz naszą szkołę

Rekrutacja 2024/2025

Tłumaczenie na polski język migowy informacji o Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie.

Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie jest szkołą publiczną zapewniającą bezpłatne nauczanie. Szkoła prowadzi działalność w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej.  Szkoła umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

Szkoła Podstawowa Nr 5 mieści się przy ul. Kazimierza Wielkiego 12, 11-400 Kętrzyn.

Kontakt do szkoły:

adres e-mail: sp5@pro.onet.pl